TOP doména Právník.cz (140-170 tisíc unikátních návštěvníků měsíčně!) je na prodej. Konkrétní nabídky zasílejte přes kontaktní formulář.
tisk

Podmínky právní poradny Právník.cz

1. Provozovatelem webových stránek www.pravnik.cz je obchodní společnost WEDOS, a.s., IČ 28070283

2. Právní poradna slouží k poskytování odpovědí právního charakteru a to v oblastech práva občanského, obchodního, rodinného, pracovního a trestního. Účelem této poradny je zodpovídání stručných dotazů; obsáhlé právní analýzy zde nebudou poskytovány. Rovněž nebudou zodpovídány dotazy charakteru daňového, účetního, důchodového či mzdového - tyto dotazy je třeba směřovat na daňové či účetní poradce, případně na příslušné OSSZ či úřady práce.

3. Jednotlivé dotazy jsou zasílány provozovatelem advokátní kanceláři Mgr. Lucie Jindrové.

4. Běžný dotaz je vyřízen nejpozději do 5 pracovních dní.

5. Přednostní dotaz je vyřízen nejpozději do 1 pracovního dne.

6. Urgentní dotaz je vyřízen do 2 hodin v pracovní den v případě, že platba je přijata mezi 8:00 - 14:00. V ostatních případech je dotaz zodpovězen nejbližší pracovní den do 10:00.

7. Za zprostředkování kontaktu s advokátní kanceláří a přeposlání dotazu této kanceláři si provozovatel účtuje administrativní poplatek.

8. Doba pro zodpovězení dotazu běží od okamžiku přijetí platby na účet společnosti WEDOS, a.s. O přijetí platby je zákazník vyrozuměn e-mailem.

9. Administrativní poplatek lze uhradit následujícími způsoby: bankovní převod, on-line platební kartou (VISA, Maestro), on-line peněženkou GoPay.cz, vkladem hotovosti na terminálu SAZKA či speciálně zpoplatněnou SMS. Výše poplatku (s výjimkou SMS) je 85,- Kč v případě běžného dotazu, 390 Kč v případě přednostního dotazu a 950 Kč v případě urgentního dotazu (ceny uvedeny včetně DPH).

10. Administrativní poplatek prostřednictvím SMS činí 99,- Kč včetně DPH. SMS se zasílá ve tvaru "WED" na číslo 9033399. Do několika minut dorazí zpět kód, který se vloží do formuláře pro zadání dotazu do poradny či přístupu k odpovědím. Přes SMS lze platit pouze běžný dotaz.

11. Nelze použít kód ze SMS jiné ceny.

12. Platnost SMS kódu je 24 hodin. Pokud není do té doby využit, stává se neplatným a v takovém případě se uhrazený poplatek nevrací.

13. Pro zaplacení poplatku formou SMS musí mít zákazník u mobilního operátora pro své telefonní číslo aktivovánu službu Premium SMS. Bez této služby nelze využívat tyto speciálně zpoplatněné SMS.

14. Jeden SMS kód lze využít pouze pro vložení jednoho dotazu.

15. Částka 85 Kč, 99 Kč, 390 Kč, resp. 950 Kč je administrativním poplatkem za zprostředkování dotazu advokátní kanceláři Mgr. Lucie Jindrové, která zajišťuje odpovědi. Odpovědi advokátní kanceláře jsou bezplatné.

16. Uhrazené poplatky se nevrací, ani v případě, že SMS kód člověk nevyužije nebo není spokojen s odpovědí. Nevrací se ani poplatky za dotazy charakteru daňového, účetního, důchodového či mzdového (viz bod 2. těchto Podmínek).

17. Zákazník je povinen co nejpřesněji specifikovat svůj dotaz. V opačném případě nese riziko, že mu nebude odpovězeno dle jeho představ, případně odpovězeno pouze v obecné rovině.

18. Poskytují se odpovědi povětšinou obecné - uvedení odkazů na příslušné zákony a další zdroje. Neprovádí se podrobná právní analýza, tu je třeba si objednat v advokátní kanceláři na www.pravnik.org.

19. Odpovědi jsou negarantované, provozovatel neručí za správnost a úplnost odpovědí. Pokud se zákazník bude řídit radami v odpovědi, činí tak pouze na vlastní odpovědnost.

20. Odpověď bude zaslána na e-mail, který byl uveden v dotazu.

21. Doplňující dotazy zaslané na e-mail provozovatele nebudou zodpovídány.

22. Zadání dotazu je podmíněno registrací zákazníka. Při registraci je nutné uvést jméno, příjmení a e-mailovou adresu.

23. Zákazník souhlasí s tím, že jeho dotaz i následná odpověď budou zveřejněny (před zveřejněním budou smazány údaje osobního charakteru).

24. Zpřístupnění všech odpovědí v poradně je zpoplatněno částkou 50 Kč, která je uhrazena formou placené SMS.

25. Přístup k odpovědím je platný po dobu 24 hodin od zadání SMS kódu.

26. Pro správnou funkčnost přístupu je nutné mít ve WWW prohlížeči povolené cookies.

27. Přístup je platný pouze na počítači, na němž byl zadán SMS kód. Přístup pozbývá platnosti v případě, že zákazník opustí stránky www.pravnik.cz, zavře okno WWW prohlížeče, na počítači se odhlásí či počítač vypne. 

28. Zákazník si může objednat i předplacené služby - Smluvní podmínky předplacených služeb.

Právo

Uživatel/klient

Login:
Heslo:

- Registrace

Rejstříky

Katalog stránek

+ přidat odkaz

Rodinný právník - pojištění právní ochrany

Pojištění právní ochrany vám nabídne pomoc ve složitých či naléhavých situacích – např. telefonické poradenství, kontrola smluv, zastoupení advokátem, zajištění svědků, zaplacení kauce, uhrazení nákladů specialistů, poplatků a nákladů na soudní řízení, znalecké posudky, výdajů a nákladů protistrany a státu, nákladů pojištěného na cesty k soudu atd.

Rodinný právník ochrání celou vaši rodinu např. v případech:

  • spory o náhradu škody
  • spotřebitelské spory (reklamace)
  • spory ze smluv o úvěru
  • spory s dodavateli služeb
  • pracovně-právní spory
  • spory související s koupí domu nebo bytu, nájemní spory
  • sousedské spory
  • trestní a správní řízení
  • ochrana spojená s provozem motorového vozidla (řízení po dopravní nehodě, náhrada škody, spor s opravnou)

Více informací: Pojištění právní ochrany rodiny (rodinný právník)