TOP doména Právník.cz (140-170 tisíc unikátních návštěvníků měsíčně!) je na prodej. Konkrétní nabídky zasílejte přes kontaktní formulář.

Výpověď dohody o provedení práce - fórum

Kategorie: Pracovní právo / Výpověď a zrušení pracovního poměru

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

Vyhledávání - diskuze
Hledaná slova:

vypoved

radka malkova, 10.12.2012 19:15:54

mam smlouvu-dohoda o provedeni prace,pracuji v obchodnim retezci,smlouvu mam vzdy na mesic,smeny nam vypisuje retezec,od zari jsem nemela volny vikend,pracuji i 66 hodin tydne a na konci mesice mam i pres 200hodin,ty miagentura zaplati,ale ted mam problem-dojizdim a retezec mi vypsal smeny tak,ze uz se zadnym spojem nedostanu domu,ma si pro mne nekdo prijet,mohu ukoncit praci okamzite a jak??dekuji za odpoved malkova

vypořádání po ukončení dohody o provedení práce

Lucie Uhlířová, 15.03.2012 13:27:06

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, chodila jsem při studiu na dvě brigády současně s tím, že ten "růžový papír" jsem měla u prvního zaměstnavatele, kde jsem před 14 dny skončila. Nyní mám tedy brigádu jednu. Neměla bych dostat zápočtový list? Nebo něco? Odešla jsem jen na základě ústní dohody se zaměstnavatelem. Odkdy si můžu zařídit slevu na dani, tedy růžový papír u mého současného zaměstnavatele?

Mockrát děkuji

doklad o odpracovaných hodinách na DPP

Jana , 09.08.2011 00:08:08

Dobrý den,

mám DPP, ale pracuji flexibilně už od února a pokud bych měla počítat odpracované hodiny, dávno přesahly 150 hodin. Nevedu si však žádný časový deník, pracuji jako manažerka a tudíž nemám pevnou pracovní dobu. Mám vážné zdravotní problémy a chtěla jsem smlouvu vypovědět, zjistila jsem však, že to nejde, můj zaměstnavatel mi totiž nechce vyhovět a nutí mě pracovat dál. Chtěla bych se zeptat, zda je možné nějak prokázat, že jhsem odpracovala ve skutečnosti více než 150 hodin nebo zda je možné jít na DPP na nemocenskou, případně zda jde nějak DPP ukončit s ohledem na zdravotní stav. Můj zaměstnavatel na žádnou dohodu o předčasném ukončení nehodlá přistoupit. Díky moc za rady, jsem dost zoufalá.

Re: doklad o odpracovaných hodinách na DPP

Karel Dlouhý, 09.08.2011 08:01:44

Obvykle v dohodě o provedení práce je uvedena výše odměny za hodinu. Tedy výkazy práce - odpracovaných hodin jsou podkladem pro odměňování - a z toho je vidět, jak je drodžen zákonný limit 150 hodin.
Nabo pokud je ve smlouvě uvedeno_ maximálně 150 hodin, šlo by nejspíš sdělit, že 150 hodin bylo odpracováno (doložit), tím byla dohoda naplněna.

Výpověď podaná zaměstnancem z DPP

Michaela Janasová, 04.08.2011 09:18:31

Dobrý den chtěla jsem se zeptat,11.7.2011 jsem začla pracovat jako telefonní operátorka v nejmenované společnosti,dostala jsem smlouvu na DPP s tím že zkušební dobu mám ve smlouvě sjednanou do 11/2011. Z důvodu nezvladatelnosti práce a dojíždění 25km bych chtěla podat výpověď a nevím jestli ji musím podat písemně, nebo když jsem pouze ve zkušební době,tak už se o to dále nezajímat a protě bez udání důvodu odejít.Předem děkuji za radu,.

Re: Výpověď podaná zaměstnancem z DPP

Karel Dlouhý, 04.08.2011 12:41:35

Jednostranně (výpovědí) lze dohodu ukončit pouze tehdy, pokud je takový způsob písemně zakomponován přímo do DPP. Jestliže tomu tak není, platí, že DPP je možné předčasně ukončit pouze vzájemnou dohodou zaměstnance a zaměstnatele.
Pokud tam máte zkušební dobu (což je neobvyklé), pak by bylo možno ukončit ve zkuzšební době - písemným oznámením.

Michaela Janasová, 04.08.2011 12:57:46

nemám tam zkušební dobu špatně jem se podívala mám tam jen že pracovní úkon bude prováděn v termínu od 11.7.2011 do 30.12.2011, ale oni po mě chcou abych chodila pořád na 8 hodin každý den,přitom ve smlouvě mám napsáno sjednaný rozsah že je na cca 20hod/měsíčně (a max 150 hodin ročně), a pak tam je že Zaměstnavatel i zaměstnanec mají právo odstoupit od této dohody v případě,že druhá smluvní strana porušuje povinnosti sjednané touto dohodou,Práva a povinnosti vzniklé do odstoupení zůstávají odstoupením nedotčena, Ale tomu nějak moc nerozumím

Karel Dlouhý, 04.08.2011 22:15:48

Zeptám se, kolik hodin jste už odpracovala? Můžete argumentovat těmi uvedenými 20 hodinami měsíčně (je to sice "cca" - ale nemělo by to být výrazně víc).

Michaela Janasová, 05.08.2011 09:10:15

No právě že od toho 11.7.2011 dělám každý den kromě sobot a nedělí 8hodin,takže za týden mám nějakých 40hodin

Zrušení dohody o provedení práce

Gabriel Gonzalez, 07.07.2011 20:38:58

Dobrý den,
mám takový problém a potřebuji radu. 4.7. 2011 jsem nastoupil do práce v rámci letní brigády a můj zaměstnavatel mi vystavil dohodu o provedení práce. Po 4 dnech práce se situace změnila a musím opustit město které je blízko pracoviště. Na inzerátu je zmíněno, že zaměstnavatel požaduje pracovníky do 10km od pracoviště což mé nové působiště vůbec nesplňuje. Dnes 7.7. 2011 jsem mu oznámil, že tuto práci nemohu vykonávat z výše uvedeného důvodu. Bojím se aby mě můj zaměstnavatel nějakým způsobem nesakcioval. Děkuji za radu, prosím pište mi na můj email: e.duron@seznam.cz
Děkuji mnohokrát G.

vypoved dana zaměstnavatelem

Daniel Vondra, 15.11.2009 18:55:11

Dobrý den, mam uzavřenou dohodu o provedení práce. Odpracoval jsem 3směny tak jak jsem byl se zaměstnavatelem domluven a pak zčista jasna jsem před další směnou zjistil že jsem vyhozen. Ovšem tato informace byla pouze napsána v pracovní knize, osobně či písemě mi jí nikdo nesdělil, zaměstnavatel nebere telefon. Zajimalo by me co mam v takovém případě dělat a jak se můžu bránit.
Zajimave je, že v hlavičce dohody a provedení práce je napsáno "uzavřeno zejména podle §236 an. zákoníku práce v platném znění", což jak jsem zjistil se týká stravování zaměstnanců.

Re: vypoved dana zaměstnavatelem

Karel Dlouhý, 17.11.2009 20:57:22

Z dotazu není jasné, jak zněla dohoda (mohla být i ústní, tj. na odpracování tří směn - když se odpracovaly, tak tím byla práce provedena.

Re: vypoved dana zaměstnavatelem

Daniel Vondra, 17.11.2009 21:34:44

Smlouva je písemná a je stanoveno období výkonu pracovního úkolu od 16.10.09 do 31.12.09. Dále je stanovena odměna a že počet hodin nepřesáhne 150 v roce 2009. Dále pak ustanovení o odpovědnosti za škodu a závěrem že smlouva nabývá platnosti podpisem.

Výpověď dohody o provedení práce

Kamila Slavíková, 20.05.2009 11:52:25

Dobrý den, před týdnem jsem podepsala smlouvu o provedení práce u úklidové firmy. Smlouvu jsem uzavírala do konce roku 2009, včerejším dnem (19.5.2009) jsem práci zahájila. Ve smlouvě však nebylo řečeno jaký bude rozsah práce, kolik hodin, od zástupkyně agentury jsem věděla pouze místo a počáteční čas výkonu práce. Při samotném výkonu se mnou bylo hrubě zacházeno a nebylo mi řečeno, co přesně mám vykonat, tudíž vznikla pro mně celkem nepříjemná situace. Můj dotaz směřuje k tomu, zda je možné se s mým zaměstnavatelem dohodnout, že bych, dejme tomu, k 30. 7.2009 smlouvu vypověděla, tedy ukončila pracovní poměr. Potřebuji odbornou radu, jak postupovat.
Jednou z mých povinností je podle DPP: Zaměstnanec byl upozorněn, že v případě nenastoupení nebo zrušení dohodnutých prací, bude zaměstnavatel postupovat v souladu s paragrafem 250 Zákoníku práce a bude po něm nárokovat způsobenou škodu.
Děkuji předem za odpověď.

Re: Výpověď dohody o provedení práce

Karel Dlouhý, 29.05.2009 20:03:46

Roční rozsah dohody je ze zákona max. 150 hodin.
Jednostranná výpověď dohody není možná (pokud to v ní není sjednáno).
Pokud ale budou chtít, mohou se s Vámi dohodnout o ukončení vztahu.

Dohoda o provedení práce

Jana Rezedová, 08.01.2009 17:38:57

Dobrý den,loni jsem měla uzavřenou dohodu o provedení práce,na dobu určitou,nejdéle však do 31.12.2008,uzavřenou 1.října 2008.Zajímá mě,mohla jsem podat výpověď okamžitě,před datem ukončení smlouvy? V prosinci 2008,jsem uzavřela opět DPP na rok 2009. O odchodu jsem tehdy neuvažovala. Novou smlouvu nemám ještě v ruce a nepamatuji si datum do kterého DPP trvá,ale je opět na dobu určitou. Chtěla bych odejít okamžitě. Mohu ze dne na den podat výpověď? Děkuji

Re: Dohoda o provedení práce

Karel Dlouhý, 08.01.2009 18:56:49

Přečtěte si odpověď na dotaz pod Vaším.

Výpověď dohody o provedení práce

Petra Marková, 07.01.2009 20:54:19

Dobrý den, pracuji v jazykové agentuře na dohodu o provedení práce, která trvá do 30.6.2009. Teď bych chtěla dát výpověď, ale zaměstnavatel mi umožní výpověď jen v případě, že si za sebe najdu stejně kvalifikovanou náhradu. Je možné ukončit tuto dohodu i bez jeho podmínky? Ve smlouvě o této podmínce není ani zmínka a také tu není nijak ošetřen způsob ukončení dohody. A jak dlouhá je výpovědní lhůta u tohoto typu smlouvy?Děkuji za odpověď, s pozdravem Petra Marková

Re: Výpověď dohody o provedení práce

Mgr. Oldřich Topka, 08.01.2009 12:31:17

Dobrý den, u DPP je ten problém, že ZP žádné výpovědní podmínky nestanoví. Dobře sepsaná DPP tedy musí postihovat i možnost předčasného skončení právního vztahu. Není-li tomu tak, pak je předčasná výpověď problematická a DPP lze zrušit jen na základě dohody stran. Jestliže jste tedy uzavřela takovou neúplnou dohodu, která tohle neřeší, budete muset nalézt nějakou dohodu anebo musíte plnit smlouvu do doby, do které byla sjednána. Vaší chybou bylo, že jste si právně dostatečně neošetřila DPP ještě než jste ji uzavřela.

Právo

Právník.cz na Facebooku

Uživatel/klient

Login:
Heslo:

- Registrace

Rejstříky

Katalog stránek

+ přidat odkaz

Provizní systém

Provozovatel těchto stránek - obchodní společnost WEDOS a.s. nabízí nástroj, který Vám umožní vydělávat za reklamu a zprostředkování objednávek zboží a služeb této společnosti.

BONUS 100,- Kč již za aktivaci provizního systému

provizní systém »