TOP doména Právník.cz (140-170 tisíc unikátních návštěvníků měsíčně!) je na prodej. Konkrétní nabídky zasílejte přes kontaktní formulář.

Nabytí právní moci - fórum

Kategorie: Občanské právo / Procesní právo

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

Vyhledávání - diskuze
Hledaná slova:

Nabytí právní moci

Lenka Kailová, 03.05.2012 00:29:36

Dobrý den.Bývalý manžel neplatí na děti soustavně 1 a půl roku alimenty.Trestní oznámení jsem podávala již před rokem.Po zdlouhavém vyšetřování se případ dostal k soudu až v listopadu 2011,další stání bylo 15.12.2011.Bývalý manžel se nedostavil k soudu ani jednou.Dnes je 2.5.2012 a od soudu mi do dnešního dne nepřišlo vůbec žádné vyrozumění.Několikrát jsem tam telefonovala a pokaždé mi bylo sděleno,že se čeká na nabytí právní moci rozsudku,a to že nebude dříve,dokud si bývalý manžel nepřevezme doručenku,což samozřejmě dobrovolně neudělá.Připadá mi to celé jako nesmysl.Jak je možné,že já nejsem dosud o rozhodnutí soudu nijak informovaná?Vždyť pro nabytí právní moci je potřeba také můj podpis,ne?Nemá náhodou soud určenou nějakou lhůtu,do které je povinen případ uzavřít?Jak dlouho musím s dětmi živořit než dosáhneme nějaké spravedlnosti?Můžete mi prosím poradit,co mohu v takovém případě dělat?Předem děkuji

Vklad práva do katastru nemovitostí

Radim, 19.04.2011 16:48:25

Dobrý den, rád bych se zeptal, jaký je rozdíl mezi formulací "právními účinky vkladu do KN" a "nabytí právní moci rozhodnutí povolení vkladu". V kupní smlouvě totiž mám napsáno, že lhůta na vystěhování běží od nabití právní moci rozhodnutí povolení vkladu vlastnického práva. Na razítku z katastru je datum u položky právní účinky vkladu ke dni. A nevím, jestli jsou tyto termíny stejné, nebo rozhodnutí nabude právní moci až po vypršení nějaké lhůty (třeba 15 dní).
Děkuji.
Radim

Nabytí právní moci

Lenka Nowaková, 18.02.2011 08:12:48

Dobrý den, zajímalo by mě, jak je to s nabytím právní moci, když lhůta na odvolání je 15 dní a 15.den vychází na pátek, případně den před st. svátkem. Je tedy sobota dnem nabytí právní moci, nebo je to až úterý? Může právní moc rozhodnutí tedy nabýt i ve svátek či víkendový den? Děkuji za odpověď.

Re: Nabytí právní moci

Milan Zeman, 18.02.2011 08:19:19

Lhůta se automaticky posouvá na následující pracovní den.

Lenka Nowaková, 08.03.2011 10:01:25

Tedy na pondělí či úterý?

Lenka Nowaková, 08.03.2011 10:17:38

Rozhodnutí se vydá 31.3.2011 (čtvrtek) - respektive poslední účastník řízení si přečte rozhodnutí. Nabytí PM je tedy kdy, když 15.den vychází na pátek (15.4.2011). Toto rozhodnutí tedy nabyde PM v pondělí 18.4.2011, nebo až v úterý 19.4.2011?

Milan Zeman, 08.03.2011 13:00:07

Pokud konec lhůty připadá na den pracovního klidu, konec lhůty se automaticky posouvá na nejbližší následující pracovní den. Ovšem ve Vašem případě připadá konec lhůty na pátek, proto nabyde právní moc v pátek.

Nabytí právní moci

Marek Kinzler, 25.05.2009 11:04:30

Dobrý den chtěl bych se zeptat 24.2.2009 jsme byli rozvedeni a zároveň jsme se vzdali odvolání rosudek jsme si vyzvedli 14. dubna. Dnes je 25.5. 2009 a rosudek ještě nenabyl právní moci přitom už oba jsme si rosudek vyzvedli. Co mám udělat proto aby byl rosudek právoplatný? Děkuji Marek Kinzler

dotaz

Zdeňka Jelínková, 11.10.2008 20:51:44

Dobrý den. Můžete mi poradït? Okresní soud mi zaslal rozsudek o rozvodu s tím, že mám 15 dní lhůtu na odvolání.Po právní moci výroku o rozvodu musím předložit občanský průkaz s rozsudkem opatřeným doložkou právní moci.Nevím, jak doložku získám? Tedy jakým způsobem. Bude mi zaslána? Nebo musím zajet na Okresní soud? Musím předem někam zavolat, nebo tam jen zajedu a tam mi vystaví doložku?Budu platit nějaké poplatky?Děkuji za odpověď.

Re: dotaz

Mgr. Lucie Jindrová, advokát, 13.10.2008 09:00:03

Dobrý den,
jestliže již uplynula ona 15ti denní lhůta, zavolejte na soud, zda-li je již rozsudek v právní moci a pokud ano, tak na soud v úředních hodinách dojděte a nechte si na něj dát razítko = doložka právní moci. Nic platit nebudete.

výrok: odvolání nemá odkladný účinek

DAGMAR HODULOVA, 24.07.2008 08:55:20

Dobrý den,
U rozhodnutí v kterém je řečeno, že se může dotyčný odvolat, ale odvolání nemá odkladný účinek to znamená konkrétně co?
Zajímá mě, kdy toto rozhodnutí nabývá právní moci a pokud se tímto rozhodnutím přerušuje řízení, od kdy se počítá, že je přerušené.
Děkuji Vám předem za odpověď

Re: výrok: odvolání nemá odkladný účinek

Mgr. Lucie Jindrová, advokát, 28.07.2008 10:23:36

Dobrý den,
to znamená, že i když se odvoláte, může být napadené rozhodnutí vykonáváno.
Právní moci rozhodnutí nabyde, jakmile je doručeno všem účastníkům řízení a uplyne lhůta pro podání opravného prostředku (odvolání).
O žádné přerušení se nejedná.

Nabytí právní moci a jeho zrušení

Radek Grajcar, 12.07.2008 18:15:45

Dobrý den,v roce 2003 jsem obdržel rozsudek od Okresního soudu který nabyl právní moci které mám vyznačené na rozsudku.Ale Okresní soud prostřednictvím Krájského soudu mi rozsudek zrušil po 3 letech kdy jsem měl i exekuční titul.A proto se ptám je vůbec možné zrušit rozsudek který je 3 roky starý a má nabležitosti PM a Jak a kam se mám obrátit popřípadně koho mám zažalovat jestli stát nebo soudkyni děkuji

Re: Nabytí právní moci a jeho zrušení

Radek Grajcar, 14.07.2008 12:51:23

Dobrý den, prosím o pomoc na otáku ,kterou jsem napsal dne 12.07.2008 v 18.15.45hod děkuji

Mgr. Lucie Jindrová, advokát, 18.07.2008 15:17:38

Dobrý den,
na to, abych mohla odpovědět na Váš dotaz, bych musela znát mnohem více podrobností - především to, proč byl tento rozsudek zrušen. Jak k tomu došlo?

Radek Grajcar, 29.07.2008 19:01:10

Dobrý den,Mgr.Lucie Jindrová.Jedná se o rozsudek vydán Okresním soudem v Mostě,jelikož to nedovedu specifikovat tak jsem schopen Vám zaslat kopie rozsudku a požádat Vás o pomoct děkuji Radek Grajcar

Mgr. Lucie Jindrová, advokát, 30.07.2008 08:41:46

V rámci bezplatného poradenství tyto služby opravdu neposkytujeme. Buď se obraťte na advokáta ve Vašem okolí nebo mě kontaktujte na webových stránkách mé advokátní kanceláře www.pravnik.org.

Marie Kovaříková, 09.08.2008 22:28:22

Je nevídané co je u našich soudů možné! Měla jsem zato, že pokud máte v ruce rozsudek na kterém máte od soudu určen datum kdy tento nabyl právní moci tak, že je to již neměnné !!!

úroky z dlužné částky

Hana Strobachova, 24.06.2008 18:07:01

dobrý den,
soudila jsem se s vlastní matkou a celý soud trval dva roky dnes zvažuji zda se mám odvolat či ne.U soudu který skončil 22.5.2008 jsem nebyla schopna vůbec nic vnímat až na to,že soudce začal k dluhu účtovat poplatky z úroků,od datumu k datumu a poslední datum znělo do 30.06.2008 to znamená jěště měsíc po vynesení rozsudku budu platit matce úroky.Má na toto soud právo?
mohu žádat splátkový kalendář?
děkuji za odpověd

Re: úroky z dlužné částky

Mgr. Lucie Jindrová, advokát, 11.07.2008 15:35:21

Dobrý den,
měla jste řádně poslouchat - soudce nevyčíslil úrok z prodlení pouze do 30.6. - do tohoto data pouze znal jeho výši. Nicméně úrok z prodlení poběží do té doby, dokud dluh nezaplatíte, tzn. třeba roky.
Matku o splátkový kalendář požádat můžete, můžete o to požádat i soud v odvolání - pochybuji však, že Vám vyhoví. Nechá to na Vaší dohodě s matkou.

Nabytí právní moci

Jiří Zeman, 28.04.2008 00:39:08

Můj právní zástupce, advokát, nevyzvedl od doručovatele rozsudek Okresního soudu. Stále mne informoval, že ještě není vyhotoven. Je možné, že po určitém čase nabyl rozsudek právní moci? A dle čeho se ono "automatické" nabytí právní moci řídí? Zjistil jsem to až po nabytí právní moci a tak mi bylo znemožněno odvolání. Jak postupovat vzhledem na danou situaci a co s takovým právním zástupcem. Dal jsem jej soudu, ale vznesl institut promlčení - je to o něco více než 3 roky po nabytí právní moci rozsudku. Lze uplatnit "úmysl" = tedy 10-letá promlčecí lhůta? Děkuji předem za odpověď.

Mgr. Lucie Jindrová, advokát, 30.04.2008 08:57:23

Dobrý den,
předně, nechápu, na co jste tak dlouho čekal, ale určitě podejte stížnost České advokátní komoře a doložte to listinami.
Pokud není rozsudek převzat, nastává tzv. fikce doručení a po uplynutí určité doby nabývá právní moci.

Právo

Právník.cz na Facebooku

Uživatel/klient

Login:
Heslo:

- Registrace

Rejstříky

Katalog stránek

+ přidat odkaz

Provizní systém

Provozovatel těchto stránek - obchodní společnost WEDOS a.s. nabízí nástroj, který Vám umožní vydělávat za reklamu a zprostředkování objednávek zboží a služeb této společnosti.

BONUS 100,- Kč již za aktivaci provizního systému

provizní systém »