TOP doména Právník.cz (140-170 tisíc unikátních návštěvníků měsíčně!) je na prodej. Konkrétní nabídky zasílejte přes kontaktní formulář.

Změna příjmení - fórum

Kategorie: Rodinné právo / Děti

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

Vyhledávání - diskuze
Hledaná slova:

Změna příjímení

Pani Kadlecová, 04.04.2012 18:46:29

Dobrý den, s přítelem nejsme manželé. Na matričním úřadě jsme nechali potvrdit otcovství a nechali dát našemu nenarozenému dítěti příjmení po otci. Bohužel vzhledem k okolnostem by jsem chtěla toto rozhodnutí zvrátit a dát příjmení mé, ale zanechat určené otcovství. Jak mám postupovat? Zda k tomu potřebuji opět souhlasné prohlášení otce dítěte a zda-li to jde vyřídit ještě před porodem. Děkuji za odpověď Kadlecová

Re: Změna příjímení

Renáta B., 25.06.2012 21:36:11

Dobrý den,
prosím Vás, chtěla bych se zeptat. Jsem rozvedená a příjmení mám dosud po bývalém manželovi.Od rozvodu uběhly 3 roky. Nyní mám s přítelem 2 děti, které mají příjmení po něm. Nechceme se brát, ale chceme, abych měla příjmení po příteli. Je to možné? Mnohokrát děkuji za odpověď. Renáta B.

Příjmení

Marie Marie, 05.03.2012 13:36:21

Všude se mluví o možnostech změny příjmení ženy po svatbě,ale jak jsou na tom muži? Může mít muž po svatbě dvě příjmení (například Petr Novák Šubrt)?

Změna příjmení

ondřej bíbr, 20.02.2012 14:55:52

Dobrý den

Vzhledem k tomu že se chceme vzít ale já nechci své příjmení a od své nastávajicí taky nechci příjmení. jde si dát že budeme používat přímení třeba mojí matky za svobodna????

Re: Změna příjmení

petr Vocítek, 08.08.2012 18:21:40

dobrý den, odpověděl Vám někdo?

zmena prijmeni

lenka lenka, 17.10.2011 23:05:24

Dobrý den,Chtěla bych vědět co je potřeba ke změně příjmení vnuka svěřeného do mé péče nyní má jméno matky.Chceme aby měl príjmení po otci(což je náš syn)
a oba rodiče se změnou souhlasí.Musím k tomu na matrice doložit rozsudek soudu?Děkuji

Ridicak?

Dan Peterek, 26.08.2011 08:54:53

Zdravím. Mám už rok jiné příjmení, ale řidičák mám pořád na staré příjmení. Zapomněl jsem na něj, protoze auto nemám a nejezdím. Když ho půjdu vyměnit, nebude s tim nejaky problem?

Platnost dokumentů vtzahujících se k předchozímu příjmení

Michaela Caltová, 06.12.2010 13:54:24

Dobrý den,
zajímalo by mě, jak to bude s platností dokumentů vydaných na mé původní příjmení, změním-li jej (bez svatby). Jde mi např. o maturitní vysvědčení apod. Získám nějaký dokument o změně příjmení, který budu moci pro ověření předložit?

Re: Platnost dokumentů vtzahujících se k předchozímu příjmení

Marek, 13.07.2011 21:11:36

Dobrý den,
od městského úřadu obdržíte "rozhodnutí" o změně jména a tím se můžete prokazovat.

Re: Platnost dokumentů vtzahujících se k předchozímu příjmení

Marek, 13.07.2011 21:11:52

Dobrý den,
od městského úřadu obdržíte "rozhodnutí" o změně jména a tím se můžete prokazovat.

Změna příjmení a druhé křestní jméno

Soňa Ebrová, 28.06.2010 07:45:23

Ráda bych si změnila své příjmení a ke svému současnému křestnímu jménu bych chtěla přidat ještě jedno jméno.Příjmení bych chtěla používat po své matce za svobodna,ale v nepřechýlené podobě, bez - ová.Křestní druhé jméno bych chtěla po otci své matky.Obě tato jména jsou ruská.Mohu si s tímto odůvodněním podat na matrice žádost? Děkuji.

dotaz-změna příjmení

Lenka Králová, 20.06.2010 15:46:24

Dobrý den.Zajímalo by mne,jestli je možné změnit si příjmení beze svatby,pokud s mým přítelem máme dítě,které nese jeho příjmení.Je uveden jako otec dítěte v rodném listě a já bych si chtěla změnit příjmení,abych se jmenovala stejně jako přítela můj syn.Díky za odpověď.

Re: dotaz-změna příjmení

Petra Janátová, 23.06.2010 15:55:31

Dobrý den, změna jména či příjmení samozřejmě možná je, avšak musí k této změně existovat podstatný důvod. V tomto případě se lze tedy domnívat, že by Vaše žádost byla zamítnuta. Chcete-li mít stejné příjmení, doporučuji uzavřít manželství.

Změna příjmení

Michal Vaníček, 29.05.2010 11:29:36

Dobrý den,
je mi 19 let, žiji s matkou a prarodiči. Celá naše rodina má jednotné příjmení. Já mám však příjmení po otci, který nás v mých třech letech zavrh. Alimentům se vyhýbá, kontak s námi neudržuje a já se s ním již neztotožňuji. Chtěl bych změnit smé příjmení na stejné jako zbytek rodiny ale nevím, zda-li tento důvod bude dostačující. Dále bych se rád zeptal, jestli bude potřeba otcův souhlas. Děkuji.

Marek, 13.07.2011 21:14:14

Změna lze. Jste plnoletý - souhlas od otce nepotřebujete.

Styk dětí s otcem přes noc

Jana Bořilová, 26.01.2009 17:55:20

Dobrý den,jsme rok rozvedeni a mám v péči dcery 3 a 6 let.Soudně má otec určen styk každou sudou sobotu od 9 do 17:00hod.Chce si zažádat aby děti měl přes noc každý sudý víkend od soboty do neděle.Já s tím však nesouhlasím neboť děti styk s otcem těžce nesou nechtějí k němu a mladší dcera se denně v noci budí,pláče a volá mě.Uklidní se až v mé náruči.Děti jsou na mě hodně závislé,otec se o ně v manželství nijak zvlášť nestaral měl jiné zájmy a už vůbec je neuspával a pláč dětí v noci ho téměř nebudil a nezajímal.Co mohu proti tomu dělat aby mu soud prozatím s ohledem na věk dětí a vztah dětí ke mě nevyhověl?Chtěla jsem se s ním domluvit ať s tím počká až budou větší,ale není s ním žádná řeč, nic ho nezajímá.Děti vrací špinavé a načuchlé cigaretovým kouřem.Děkuji za brzkou odpověď.

Změna příjmení

Lída Simonová, 26.01.2009 15:24:05

Dobrý den,

pokud biologický otec nesouhlasí se změnou příjmení u dítěte, musím dát žádost o změnu příjmení na soud, aby toto rozhodl. Chtěla bych vědět, kolik činí soudní poplatky a v případě, když soud rozhodne, že změnu příjmení nepovolí, zda soudní polatky a náklady musím hradit já. A když tuto změnu povolí, jestli soudní poplatky hradí biologický otec.
Děkuji za odpověď

Změna příjmení dítěte

Ivana Sporinová, 16.01.2009 12:47:36

Dobrý den, chci se optat, jaké kroky musím udělat aby dcerka 3roky,jež má příjmení po otci, ho měla po mě?Děkuji

úprava příjmení

Vlatka G.N., 05.11.2008 17:21:02

dobrý den, před nedávnem jsem se vdala a vzala jsem si příjmení manžela v mužském tvaru.Vzhledem k tomu,že hodně pracuji v zahraničí ve jménu ,,Nebřenský,, mám soustavně problém s háčkem a čárkou. Je možné na matrice změnit jméno na verzi bez háčku a čárky-tudíž jenom Nebrensky?

Re: úprava příjmení

Mgr. Oldřich Topka, 03.12.2008 11:32:40

Dobrý den, tohle si zjistěte přímo na matrice.

změna příjmení

dana , 05.11.2008 12:16:26

dobrý den,
velice ráda bych si změnila příjmení, bohužel však zřejmě nespadá moje situace do "vážných důvodů". Jsem již plnoletá, nejedná se o změnu na příjmení někoho z rodičů či hanlivé jméno. spíše bych se touto změnou chtěla oprostit od své rodiny z osobních důvodů. myslíte si, že je nějaká možnost schválení takovéto žádosti?
Děkuji

Re: změna příjmení

Mgr. Oldřich Topka, 03.12.2008 11:31:53

Dobrý den, to, jestli Vám takovou změnu umožní nebo ne, zjistíte až z rozhodnutí příslušného matričního úřadu. Jestliže však nebudou splněny zákonem stanovené podmínky pro povolení změny příjmení, pak s tím raději příliš nepočítejte.

zmena prijmeni

Zuzana Cablova, 08.08.2008 01:27:28

Dobry den,mam dotaz ohledne prijmeni,nesu prijmeni po rodicich,ale rodice se rozvdedli a matka se bude podruhe vdavata a ja nechci nest prijmeni po otci,jakou mam moznost si zmenit prijmeni bez snatku??dekuji za odpoved S pozdravem Zuzana Cablova

Re: zmena prijmeni

Petr Petr, 08.08.2008 17:36:24

Ze zákona vyplývá, že jméno nebo příjmení lze změnit fyzické osobě pouze na základě její žádosti, kdy změna příjmení se povolí zejména tehdy, jde-li o příjmení hanlivé, směšné nebo je li pro to vážný důvod.

Zajděte si tedy na příslušný Městský úřad a zde se poraďte. Poplatek činí 100,-Kč. pokud se jedná např. o změnu hanlivého jména a 1.000,-Kč. v ostatním případech.

Změna příjmení

Marek Valenta, 27.07.2008 18:54:47

Dobrý den,chtěl bych se zeptat.
Oženil jsem se s dívkou,která měla 2letého kluka. Kluk má příjmení po matce Rychlý,ta ho měla za svobodna.
Pravý otec je uveden v rodném listě, měsíčně platí výživné.
Moje otázka zní, chtěl bych si kluka napsat na své příjmení Valenta,ale nechci tím zrušit pravému otci výživné. Je to možné, nebo si ho budu muset osvojit do opatrovnictví.

Petr Petr, 27.07.2008 19:35:16

Změna příjmení dítěte nemá s placením výživného nic společného.

Pokud bude otec se změnou příjmení souhlasit, tak se věc bude řešit pouze na matrice příslušného městského, či obecního úřadu. Pokud souhlasit ale nebude, budete muset podat návrh k soudu, kdy až na základě pravomocného rozhodnutí tohoto soudu přistoupí následně příslušná matrika ke změně příjmení.

Dítě

Martina Redková, 26.07.2008 14:52:39

Děkuji za odpověd..Jakou mám šanci že mi soud schválí aby se syn jmenoval po mne.Děkuji

Re: Dítě

Petr Petr, 26.07.2008 15:22:50

To nejde jen tak říci a záleží zejména jaké ke změně příjmení máte důvody, neboť příjmení u dítěte se nepovolí, jestliže by změna byla v rozporu s potřebami a zájmy nezletilého dítěte a obecně se změna příjmení povoluje zejména tehdy, jde li o příjmení hanlivé, směšné, nebo je li pro to jiný vážný důvod.

Dítě

Martina Redková, 26.07.2008 13:53:31

Dobrý den.Mám měsíčního syna který má příjmení po svém otci.S přítelem spolu nežijeme ani se nestýkáme.Chtěla bych aby se syn jmenoval po mne.Pokud mi bývalý přítel nedá souhlas je možné se obrátit na soud?Děkuji

Re: Dítě

Petr Petr, 26.07.2008 14:37:07

Jméno, nebo příjmení lze změnit fyzické osobě pouze na základě její žádosti, případně žádosti jejích zákonných zástupců. Jinak existují dvě cesty jak změny příjmení docílit:

1) Pokud bude otec se změnou příjmení souhlasit, tak se věc bude řešit pouze na matrice příslušného městského, či obecního úřadu.

2) Pokud souhlasit ale nebude, budete muset podat návrh k soudu, kdy až na základě pravomocného rozhodnutí tohoto soudu přistoupí následně příslušná matrika ke změně příjmení.

změna příjmení dítětě

Gabriela Schneider, 25.06.2008 01:34:20

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat mám 8letou dceru která má moje příjmení za svobodna.Dceru jsem měla za svobodna její otec v rodném listě není uveden.V loni jsem se provdala (manžel je švýcarské národnosti ale má udělený trvalý pobyt na uzemí Čr). Z mím manželem máme spolu 6 letého syna.Dcera říká memu manželovi tati vychovává ji od jejího 1,5. Chtěly bychom aby dcera měla stejné příjmení jako máme my a zároveň byl manžel uveden v jejím rodném listě.Kám se máme obratit a co všechno k tomu budeme potřebovat. Děkuji za odpověd

Re: změna příjmení dítětě

Mgr. Oldřich Topka, 02.07.2008 13:39:12

Dobrý den, mohl by uvažovat o osvojení, adpoci. S tím se obraťte na oddělení sociálně-právní ochrany dětí na městském úřadu a požádejte o konzultaci. O osvojení pak rozhoduje soud a osvojitel je zapsán do matriky (i RL). Změna příjmení se řeší také na matrice.

Re: změna příjmení dítětě

Gabriela Schneider, 03.07.2008 12:22:14

Dobrý den, děkuji Vám za vaši odpověď.

Změna příjmení

Lenka Slavkovská, 25.04.2008 18:33:20

Dobrý den. Nejsem vdaná, mám pěti měsíčního syna, který má příjmení po svém otci. Zajímalo by mě, za jakých podmínek a jestli vůbec by šlo příjmení syna změnit na mé. Děkuji za odpověď.

Pavlína Vejrychová, 26.04.2008 17:13:31

Dobrý den, za poplatek tisíc korun a na matrice v místě trvalého bydliště dítěte se tohle dá všchno zprostředkovat, ale musíte mít souhlas otce.

Právo

Právník.cz na Facebooku

Uživatel/klient

Login:
Heslo:

- Registrace

Rejstříky

Katalog stránek

+ přidat odkaz

Provizní systém

Provozovatel těchto stránek - obchodní společnost WEDOS a.s. nabízí nástroj, který Vám umožní vydělávat za reklamu a zprostředkování objednávek zboží a služeb této společnosti.

BONUS 100,- Kč již za aktivaci provizního systému

provizní systém »