TOP doména Právník.cz (140-170 tisíc unikátních návštěvníků měsíčně!) je na prodej. Konkrétní nabídky zasílejte přes kontaktní formulář.

Skrytá závada - fórum

Kategorie: Obchodní právo / Různé

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

Vyhledávání - diskuze
Hledaná slova:

skrytá závada

Milan Kovář, 09.10.2012 21:42:33

Dobrý den, dne 18.9. 2012 jsem koupil automobil značky BMW v naftě a rozbilo se na něm turbo. Auto jsem kupoval s tím, že je turbo dělané a je na něm najeto pouze 40 tis/km, dušoval se prodejce. Ve smlouvě je napsáno, že mám 6 měsícu právo na případné reklamace, podle mě se jedná o skrytou závadu,ale prodejce mi řekl že od něj žádné peníze na opravu nedostanu, že se jedná o spotřební materiál. Nevím jak situaci řešit a jestli by nevyšel právník a soudní znalec dráž než-li samotná oprava. Turbo stojí 16-25 tisíc korun, nepočítám praci. Děkuji M. Kovář

skrytá závada

Hana Pechanová, 12.01.2011 17:47:45

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat - včera jsem zakoupila vůz chvilku před zavírací dobou v autobazaru ujela jsem s ním cca 3km a auto přestalo jet. Dnes hned ráno jsem ho odvezla na laně zpět do autobazaru kde jsem chtěla vrátit peníze jelikož to beru jako skrytou závadu "prodejce mi řekl že auto je motoricky spolehlivé" a prodejce mi nevrátil peníze nechal mě vypsat odstoupení od smlouvy na které mají vyřízení 30dní a s tím že nemám počítat s vrácením peněz, vrátí mi max 1000,- a mam si odvést auto. Dokáže mi někdo poradit co s tím jestli mám nárok na vrácení peněz když jsem to auto vrátila ani ne po 12h

Skrytá závada na autě.

Josef Obdržálek, 02.06.2010 21:21:48

Dobrý den. Asi před 3měsíci jsem si koupil v bazaru auto škoda felicia 1.6. Najeto cca 120tis kilometru. Prohlidka auta proběhla bez problémů i zkušební jízda. Na první pohled bez problémů. Při užívaní jsem zjistil, že teploměr zařátí motoru nevykazuje žádný pohyb. Zjistilo se, že v autě umyslně chybí termostat, který jsem dokoupil. V návaznosti na to, se zjistilo přehřívaní motoru a praskle těsnění pod hlavou motoru, unikani oleje z nej a špatna cirkulace chlazeni.
Byl bych rád za radu jakým způsobem postupovat při bud reklamaci, nebo vymáhání kompenzace škody, která byla způsobena skrytou vadou a to umyslným odstraněním termostatu z auta, které jsem si jako běžný uživatel v bazaru nemohl všimnout.

Předem děkuji za rady.

skrytá vada - plastová Okna

Jiří, 11.03.2010 11:56:11

Dobrý den, zhruba před 5ti měsící jsem koupil byt. V posledních dnech, kdy se venku ochladilo začala velmi výrazně vlhnout okna a vznikat plíseň v jejich okolí navzdory častému větrání. Domnívám se, že jde o skrytou vadu. Mohli byste mi, prosím, poradit, jak postupovat při její reklamaci a nárokování úhrady nákladů nutných pro napravení tohoto stavu. Dekuji a preji hezky den.

odstoupeni od kupni smlouvy - auto z bazaru

Pavel Budai, 12.05.2008 15:38:56

Dobry den,

prosim o radu.
Koupil jsem cca pred 2 mesici vuz (mel najeto cca 66 tkm a byl 4 roky stary)z bazaru, kde mi dali rocni zaruku na skryte vady. Po mesici tomu autu vypovedel motor (najel jsem s nim neco kolem 400 km) Auto jsem u bazaru reklamoval (bylo predtim v jejich vlastnictvi, auto bazar kupil v autorizovanem servisu) Bazar nechal auto diagnostikovat v tom autorizovanem servisu ( kde ten vuz byl po celu dobu zarucne servisovan)a servis se vyjadril v tom smyslu, ze od toho dava ruce pryc.
Chtel bych se zeptat, jestli podle Vaseho nazoru uspeju u bazaru s odstoupenim od kupne smlouvy.

(Otazkou je jestli je posudek ze servisu relevantni k posouzeni meho naroku na uplatneni svych prav k odstoupeni z kupni smlouvy)

Samozrejmen se jednalo o podvod, kdy pravdepodobne predchozi majitel vuz poskodil, pravdepodobne nechal opravit "jenom jako" aby se toho vozu mohl zbavit, a ja bohuzel pri prohlidce pri koupe do motoru nekoukal... :-(

Predem Vam moc dekuji

Re: odstoupeni od kupni smlouvy - auto z bazaru

Mgr. Oldřich Topka, 13.05.2008 13:50:52

Dobrý den, pokud nebyla reklamace vyřízena k Vaší spokojenosti nebo se domníváte, že byla porušena Vaše práva spotřebitele a nedaří se Vám věc vyřídit smírně, budete muset vyhledat znalce a požádat o vypracování znaleckého posudku. Pokud z něj bude zřejmé, že jde o vady, za které odpovídá prodávající (neodpovídá totiž za vady zjevné, za ty, na které upozornil a na vady z opotřebení, což je u aut velmi běžné), pak můžete reklamaci uplatnit znovu nebo zaslat předžalobní upomínku s tím, že pokud řádně nevyřídí reklamaci, podáte žalobu.

Nemovitost

Martina Mrázková, 11.04.2008 11:59:28

Dobrý den,

prosím o radu,
koupili jsme nemovistost, ale v průběhu třítýdenního užívání se objevili závady, špatný kotel, topí na 50% a podhodnocen, patrně i špatně proveden topný systém, nezmíněn velmi špatný stav oken, na první pohled nebylo nic znát, nezmíněna nutnost napojení na novou kanalizaci a chodník před domem, špatná elektorinstalace, neosazená vana, atd." v drobnostech", který je na potkání více než dost. Podle našeho názoru s těmito vadami byl dům velmi nadhodnocen. Dá se uplatnit půlroční záruka na skryté závady?
Děkuji za brzkou odpověď,
s pozdravem
Mrázková

Re: Nemovitost

Mgr. Oldřich Topka, 24.04.2008 14:13:18

Dobrý den, těch 6 měsíců je zde právě proto, aby se kupující se stavem věci dostatečně seznámil a uplatnil případné vady. Pokud jsou v této lhůtě vady vytknuty, pak je možné se jich domáhat u soudu. Ten nastoupí v případě, že jednání s prodávajícím o přiměřené slevě za vady nebude úspěšně.

Skrytá závada

Monika Dvořáčková, 01.04.2008 13:25:52

Chtěla jsem se zeptat, zda v Občanském či Obchodním zákoníku je citován a definován termín "skrytá závada".

Re: Skrytá závada

Mgr. Lucie Jindrová, advokát, 01.04.2008 14:00:24

Dobrý den,
definici tohoto pojmu tak, že by bylo uvedeno "skrytá vada = ..." nikde nenaleznete. To byste musel do komentářů a judikatury k uváděným právním předpisům. Obecně však vysvětlení naleznete v § 596 an., a § 616 an. občanského zákoníku.
V obchodním zákoníku pak v § 422 an.

Re: Skrytá závada

Monika Dvořáčková, 03.04.2008 13:15:25

Věc se má tak, že náš německý zákazník reklamuje zboží po uplynutí 2leté záruční době a odkazuje se, že u výroby (ušití) zboží byla očividně skrytá závada. Proto jsem hledala v Obchodním zákoníku nějakou zmíňku o skryté závadě. Když zboží bylo nakoupeno u nás, tzn. v ČR, řídí se obchod dle našeho zákoníku? Nebo máme v rámci Evropské unie znění zákoníku totožné? Díky za odpověď.

Právo

Právník.cz na Facebooku

Uživatel/klient

Login:
Heslo:

- Registrace

Rejstříky

Katalog stránek

+ přidat odkaz

Provizní systém

Provozovatel těchto stránek - obchodní společnost WEDOS a.s. nabízí nástroj, který Vám umožní vydělávat za reklamu a zprostředkování objednávek zboží a služeb této společnosti.

BONUS 100,- Kč již za aktivaci provizního systému

provizní systém »