TOP doména Právník.cz (140-170 tisíc unikátních návštěvníků měsíčně!) je na prodej. Konkrétní nabídky zasílejte přes kontaktní formulář.

Zrušení trvalého bydliště - fórum

Kategorie: Ostatní / Obecné

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

Vyhledávání - diskuze
Hledaná slova:

zrušení trvalého bydliště

Lucie Těšitelová, 24.01.2012 16:48:37

Dobrý den, dovolte mi prosím, abych se na Vás obrátila s prosbou ohledně této situace. Bratr s celou rodinou si chce nahlásit trvalé bydliště na společnou chatu. Já mám problém s tím, jak pak zrušit jeho trvalé bydliště, aby nepřišla doba, že se nebudou chtít vystěhovat? Vím, že je odhlašování z trvalého bydliště velký problém a i dluhy atd. je další velký problém. Jde nějak ošetřit, že trvalé bydliště tam budou mít, ale bez nároku na majetek - nemovitost, okamžité vystěhování z naší strany, exekuce a podobně ,že se nevztahují. A také že se jim nemusí hledat adekvátní bydliště? Mám z toho trochu obavy. Pochopitelně nyní každý slíbí vše, ale když dojde k problému, je to neštěstí. Nechci se dostat do problémů. Moc děkuji za odpověď. Lucka

zrušení trvalého bydliště

brigita cechurova, 28.09.2011 19:48:13

dobrý den,
chtlě bych se zeptat na otázku o ktere jsme zde četla již mnoho příspěvku a to jak zrušit trvalé bydliste manžela. jsme rozvedení již několik let. manžel ma spoustu dluhu a vcera nás navstivila vymahačská firma stím že pokud zde ma na adrese trvalé bydlište muzeme se spolehnout ze pridou vyprazdnit byt, nevim zda na to maji pravo a zda tedy k zrušení trvalého bydliště musí byt manžel přítomen. při dotazu na mest. úřadě bylo sděleno že si musí trv. bydliště přehlasit manžel sam, ale stím nesouhlasí a tak se ptám zda je pravda že to mohu udelat za něho stím že tam již x let nebydli, a budu mit čestné prohlášení souseda , děkuji moc za pomoc

Re: zrušení trvalého bydliště

Karel Dlouhý, 28.09.2011 20:48:36

viz
http://www.mvcr.cz/clanek/hlaseni-trvaleho-pobytu.aspx
Ohlašovna rozhodne ve správním řízení o zrušení údaje o místu trvalého pobytu občana na návrh vlastníka objektu nebo jeho vymezené části nebo na návrh oprávněné osoby za splnění zákonných podmínek. Zákonnými podmínkami jsou především zánik užívacího práva občana k objektu nebo vymezené části objektu, jehož adresa je v evidenci obyvatel uvedena jako místo trvalého pobytu občana a neužívání objektu nebo jeho vymezené části. Navrhovatel je povinen splnění zákonných podmínek ohlašovně prokázat.

Nepíšete, kdo je majitelem bytu - pokud vy, tak dejte písemný návrh, doložte svědectvím souseda, že se několik let nezdržuje.
Další rady získáte, když do Google zadáte např. "zrušení trvalého bydliště"

Pomoc

Jakub Jurečka, 20.07.2011 13:04:32

Dobrý den,stal se mi takový problém,vzal jsem si na splátky počítač,vše v pořádku,ale ztratil jsem práci a už 2 měsíce nemám jak splácet a mám strach aby na trvalou adresu nepřišla exekuce,jinak bydlím někde jinde,pomůže mi když odhlásít trvalé bydliště aby exekuce nepřišla k rodičům? Děkuji

bývalý manžel

Milan Boháček, 22.01.2010 10:17:31

Hezký den, nástin situace: v bance pod hypotékou tím i v katastru nemovitosti jsou manželé, po rozvodu se majetkově vypořádají- dum i splátky žena a muž finance, u právnika sepíší dohodu o vystěhování a úředně ji potvrdí, po roce je stále muž trvale přihlášen v tomto domě(stále je napsán u banky i katastru a ješzě 7 let bude). Dá se muži trvalé bydliště zrušit? 6ije nad své poměry a vypadá že dříve či později příjdou i finanční problémy... chcemě jim předejít. Děkuji Boháček

Re: bývalý manžel

Petra Janátová, 29.01.2010 12:54:30

Dobrý den, nejprve je třeba vyřešit vlastnictví domu, podejte návrh na katastr, ať na základě dohody o vypořádání SJM přepíše dům do výlučného vlastnictví manželky. Poté může být zrušen trvalý pobyt. Zrušit trvalý pobyt může jen vlastník nemovitosti, důvodem může být mimo jiné, že dotyčný již nemá užívací právo - alespoň rok tam nebydlí.

Prosim o pomoc

Miroslav Kubeš, 21.09.2009 21:12:16

U nás vznik takovy problem. Babicka mela pritele, ktery se od diky svemu chovani musel odstehovat. odstehovany je uz 3 mesice. Problem s nim je ten, ze si behem bydleni u nas udelal tajne dosti velke dluhy pujckami ktere jiz tri roky nesplaci, a zacal s alkoholismem. podle upominek od jedne spolecnosti sme nakonec zjistili ze hrozi exekuce. V nasem baraku bydlime celkem tri rodiny (Ja, babicka a stryc se zenou), ale barak ma pouze jedno popisne cislo. co vse je nutne k zabraneni exekuce majetku ktery je nas, on zde jiz zadny nema?? co vse je nutne pro jeho zruseni trvaleho bydliste, a exekuce na majetek ktery neni jeho?? nikdy nebyli s babickou svoji a zadnou smlouvu o uzivani casti bytu nikdy nenapsali. bohuzel s nim neni ani zadna domluva.

Re: Prosim o pomoc

Petra Janátová, 29.01.2010 13:01:05

Dobrý den, předně nepřebírejte jeho dopisy, vždy je vraťte s tím, že dotyčný již na této adrese nebydlí. Zrušit trvalý pobyt může jen vlastník nemovitosti a pouze ze zákonných důvodů (§ 12 zákona o evidenci obyvatel). Exekuci se lze bránit tak, že budete exekutorovi tvrdit, že jde o Váš majetek (nejlepší by bylo, kdybyste měli doklady o jeho pořízení). Pokud by byl i přesto zabaven, museli byste podat vylučovací žalobu, kde byste požadovali, aby Váš majetek byl vyňat z výkonu rozhodnutí. Vlastnictví tohoto majetku byste však museli doložit.

prosím o pomoc

Jana Czeczotkova, 27.06.2008 13:03:32

Dobrý den, prosím o radu. Před rokem, jsme se s manželem rozešli a manžel z bytu odešel.(nájemní smlouva je stále na nás oba)Našla jsem si přítele a přihlásila k trvalému bydlišti bez souhlasu manžela. Letos v lednu jsme se s manželem rozvedli a v majetkovém vyrovnání byt zůstal mi. Trvalé bydliště a ani nájemní smlouvu jsem dosud nezměnila, jelikož jsme z přítelem měli problémy. Po několika fyzických útocích jsem se rozhodla vztah ukončit, ale přítel byt nechce opustit. Může býv. manžel napadnout a ve správním řízení zrušit trvalé bydliště příteli, když má stále právní nárok na byt a chtěl by se vrátit???

Re: prosím o pomoc

Mgr. Oldřich Topka, 01.07.2008 12:41:15

Dobrý den, to není otázka manžela, navíc je otázka, proč by Vám nakonec v tomhle měl vůbec nějak pomáhat. Vy nejste vlastníci bytu, ale jen nájemníci. Přítel u Vás žil s Vaším souhlasem. Pokud tento souhlas již nemá, není zde žádný právní důvod, aby byt užíval a je možné podat žalobu o vyklizení. Zrušení údaje o místu trvalého pobytu pak musíte požádat na matrice a doložit, že přítel se již v bytě nezdržuje a nemá právní titul k jeho užívání.

Nemovitost

Jiří Bartošák, 18.04.2008 18:43:45

Dobrý den,Koupily sme si dům s mojí přítelkiní.Ale zjistili jsme že tu dříve byla firma a je tu stále hlášena.Prosím poraďte jak jí odhlásit aby jsme se nedostali do problému.

Re: Nemovitost

Mgr. Oldřich Topka, 29.04.2008 16:16:49

Dobrý den, takové odhlášení firmy Vy provést nemůžete, protože nejste oprávněni jednat za tuto společnost. Můžete však podat podnět na obchodní rejstřík a živnostenský úřad, ve kterém uvedete, že údaje v rejstříku neodpovídají skutečnosti a dotyčná firma se na této adrese již nezdržuje. Za včasné neoznámení změny hrozí firmě i případná pokuta.

Zrušení trvalého bydliště

Roman Přikryl, 03.03.2008 08:14:43

Chci Vás poprosit o radu, jaké si může má bývalá manželka činit nároky na užívání domu a za jakých podmínek mohu požádat o zrušení trvalého bydliště?
Od ledna tohoto roku jsme na její podnět rozvedeni, majetkové vypořádání ještě neproběhlo, dům mám od své babičky ve svém osobním vlastnictví ještě před svatbou.
Od listopadu loňského ruku je manželka odstěhovaná, v tu dobu jsem také vyměnil zámky u dveří.
Kdy mohu zrušit její trvalého bydliště, kterým mi neustále vhrožuje a žádá bezdůvodně přístup do domu, přestože si již v listopadu odstěhovala vše co chtěla?

Děkuji za radu

Re: Zrušení trvalého bydliště

Mgr. Oldřich Topka, 03.03.2008 10:43:13

Dobrý den, tuto věc jděte řešit na oddělení evidence obyvatel na městském úřadu. Podle §10 a 12 zák.č.133/200 Sb., o evidenci obyvatel, podáte žádost o zrušení údaje o místu TP. Budete muset prokázat za
1) že zaniklo její užívací právo (rozvodem) a
2) že se již v objektu nezdržuje.
Když vše náležitě doložíte, bude tento údaj zrušen. A že Vám vyhrožuje, není nijak právně podstatné. To ex-manželky prostě dělávají.

Právo

Právník.cz na Facebooku

Uživatel/klient

Login:
Heslo:

- Registrace

Rejstříky

Katalog stránek

+ přidat odkaz

Provizní systém

Provozovatel těchto stránek - obchodní společnost WEDOS a.s. nabízí nástroj, který Vám umožní vydělávat za reklamu a zprostředkování objednávek zboží a služeb této společnosti.

BONUS 100,- Kč již za aktivaci provizního systému

provizní systém »