TOP doména Právník.cz (140-170 tisíc unikátních návštěvníků měsíčně!) je na prodej. Konkrétní nabídky zasílejte přes kontaktní formulář.

Odstoupení od kupní smlouvy - fórum

Kategorie: Občanské právo / Různé

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

Vyhledávání - diskuze
Hledaná slova:

ODSOUPENÍ OD SPROSTŘEDKOVATELSKÉ SMLOUVY S RK

JANA BRYCHTOVÁ, 02.06.2012 12:41:24

DOBRÝ DEN.NALETĚLA JSEM 1NEJMENOVANÉ RK OHLEDNĚ SPROSTŘEDKOVATELSKÉ SMLOUVY NA PRODEJ BYTU,KTERÁ BYLA SEPSÁNA U MĚ DOMA.PAK JSEM SE O TOM BAVILA S DALŠÍMA LIDMA CO MAJÍ S JISTOU RK KANCELÁŘÍ SVÉ SKUŠENOSTI,ŽE MAJÍ NEVÝHODNÉ PODMÍNKY.CHTĚLA JSEM OD TÉ SMLOUVY ODSTOUPIT DO14DNŮ,ALE BYLO MĚ ŘEČENO,ŽE TO NEMÁ SMYSL.JAK MÁM DÁLE POSTUPOVAT,ABYCH SE Z TÉ SMLOUVY VYVÁZALA?NA MOJI ŽÁDOST JISTÁ RK KANCELÁŘ INZERÁT NA PRODEJ BYTU STÁHLA Z INZERCE,ALE NENÍ PODEPSANÁ SMLOUVA O ODSTOUPENÍ A JÁ NAVÍM JAK POKRAČOVAT A SEPSAT ODSTOUPENÍ OD SMLOUVY.ZA RADU DĚKUJI.

Řešení reklamace

R. H., 11.01.2012 08:40:51

Dobrý den,koupili jsme si stroj od jedné firmy na kupní smlouvu s dvouletou zárukou a nyní se nám stroj porouchal. Provedli jsme reklamaci emailem, na kterou bylo odpovězeno, že se ozvou na opravu. Bohužel nyní nám již nikdo neopovídá na emaily a ani nezvedá telefon čili se nám vyhýbají.Nyní to bude již skoro 30 kalendářních dní od podání reklamace emailem.Prosíme o radu jak postupovat či se dá odstoupit od smlouvy nebo požadovat náhradní stroj pro nedodržení reklamační lhůty a jak se v tomto případu postupuje, když s námi nekomunikují. Děkuji

Skrytá vada nebo ne?

Ondřej Loy, 04.02.2011 18:04:19

Dobrý den,v neděli jsem koupil automobil Ford Focus, rv.1999, stav tachometru 139500 a u všech částech vozu je stav popsán jako opotřebený až na lak a karoserii, kde je uveden přesný popis vad. S vozem jsem ujel 580km během kterých jsem zjistil, že při rychlosti od 120km/h se rozvibruje volant. Závada se dále projevovala při úplném vytočení kol a rozjezdu dopředu i vzad mírnými pazvuky z předních kol, které s dále vyskytly i při jízdě do mírného kopce, pokud jsem vezl další 3 osoby. Pro jistotu jsem nechal na autě udělat preventivní STK na přání, kde bylo zjištěno že auto by neprošlo kvůli ruční brzdě. Dal jsem tedy auto do servisu, kde mi řekli že se budou muset vyměnit lanovodí a zadní brzdy, homokinetické klouby a vzpěry stabilizátoru. Bez těchto oprav je auto nebezpečné pro provoz na pozemních komunikacích. Problém je že prodávající(soukromá osoba) se odvolává na stáří vozu. Ještě dodám že přítel prodávající je automechanik a vady se neprojevili při zkušební jízdě (cca 70km/h).

Re: Skrytá vada nebo ne?

Serža Vojtěch, 14.03.2011 10:11:57

Dobrý den, vibrace volantu způsobují s největší pravděpodobností pouze nevyvážená kola, servisy s tímto nepočítají a naúčtují vám zbytečné opravy. Skrytá vada to rozhodně není, měl jste si auto lépe proklepnout před koupí...

Vady na prodávané věci

František, 19.06.2009 12:04:19

Dobrý den,
prosím Vás o radu. Koupil jsem si ojetý vůz. Po převzetí vozu jsem ujel asi 10km a zničeho nic mi upadl vejfuk. Když jsem se při prohlídce vozu bavil s prodávajícím, sdělil mi, že auto nemá žádné vady, tedy ani právní ani faktický. Mohu proti prodávajícímu uplatnit §597 odst. 1 Obč.Z ?? Jak je to vlastně s vadami zjevnými a skrytými? Za které vady prodávající kupujícímu odpovídá?

Předem Vám děkuji za odpověd a přeji príjemný zbytek dne.

Odstoupení od kupní smlouvy

Tomáš , 31.05.2009 22:43:40

Dobrý den, mám problemy s mobilním telefonem.
Telefon byl již 3 krát reklamován
- dva měsíce po koupi > vyměna plošného spoje s procesorovou jednotkou(tedy vnitřek telefonu)
16.3.09 - problém s baterii(nedrží kapacitu), baterie nová(original) koupená v prodejně jako telefon.
Telefon pročistěn, přehran SW ...
27.4.09- Problém nebyl vyřesen a baterie stále nedrží kapacitu.
Baterie proměřena(v pořádku), nový SW ...
29.5.09
Po měsíci dalšího čekáni se mi telefon vratil tak, jako kdyby u nich nikdy nebyl. Problém stále přetrvává.
Cituji www stránky prodejce
"Kdy mám nárok na odstoupení od kupní smlouvy?"
"Tento nárok máte pokud se na Vašem přístroji vyskytne třetí stejná nebo čtvrtá různá závada."
Mám na odstoupeni od kupni smlouvy nárok?
Děkuji za odpověd

Leasing

Jana Svobodová, 11.03.2009 13:52:58

Dobrý den,ráda bych vás poprosila o radu!Mám 2 auta na leasing,ale bohužel jsem zjistila,že je to velká zátež a že dokážu platit jen jedno!Chci se zeptat jaké je východisko,jestli se dá nějak leasing ukončit a nebo jak se to řeší,když přestanu to jedno auto platit?Je mi jasný že mi ho odeberou,ale jak se to řeší dál?Předem děkuji za odpověď!S pozdravem Svobodová

Re: Leasing

Karel Dlouhý, 11.03.2009 18:19:47

Záleží na znění smlouvy - měla byste se dohodnout s leasingovou firmou a ne že jen přestanete platit.

Michaela Slezaková, 11.03.2009 13:36:23

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem, zda je možné odstoupit od kupní smlouvy do 14 dní od uzavření dle Občanského zákoníku, část.I, hlava 5, par. 53, o.7 v případě, že jsem objednala dárek e-mailem od firmy nabízející dárky a zážitky, avšak platila jsem ho hotově v kanceláři firmy?
Předem děkuji za odpověď

Re: Odstoupení od kupní smlouvy

milena peškova, 04.06.2009 12:24:21

mohu odstoupit od kupni smlouvy do 14 dni i když nejde o zasilkovy obchod ale prodej v kamenem obchode?

odstoupení od kupní smlouvy

Lída Čechová, 21.02.2009 00:50:47

Dobrý den,na předváděcí akci f. BECK jsem se nechala
zlákat ke koupi parního čističe. Doma jsem zjistila,že to zas tak idealní výrobek není, že by to byly vyhozené peníze.Je možné odstoupit od smlouvy do 14 dnů bez udání důvodu.

Odstoupeni od kupni smlouvy

Ghost Rider, 10.02.2009 20:22:02

Dobrý den pred rokem jsem zakoupil auto skoda octavia 2 a po nejakem case se zacalo kazit zacaly mu padat volnobezne otacky a stale tam neco klepalo v autorizovanem servise mi rekli ze je vse v poradku a ze reklamaci povazuji za uzavrenou pred nejakym case se mi na lede seklo zadni kolo a tim padem jsem skoncil ve stromu o rozbil jsem pravy bok.Po oprave jsem zjistil ze jak auto prestrikavali tak barvou poprasili i druhou stranu vozu a tim padem znehodnotili cely lak.Je mozne v tomto pripade pozadovat odstoupeni od smlouvy protoze auto uz reklamuju na neustale vady uz 4 mesice a stale to nebere konce.Dekuji za odpoved.

z manipulovany proces

gabi gabi, 07.12.2008 20:14:41

Dobry den
potrebuju pomoc s pripadem ktery je momentalene projednavan.pri odvolani,mam za to ,ze je cela kauza zmanipulovana nebot soudce vykonstruoval rozsudek,ktery nekoresponduje s zalobou.V roce 02 jsme odstoupili na zaklade znaleckych posudku od predkupni smlouvy,tyto zcela prohlasili dum za nezpusobily k uzivani nebot stoji na neodvodnenem pozemku.Toto soudni znalec posoudil jako vadu neodstranitelnou.Zalovani odstoupeni prijali s tim ze jejich momentalni situace neumoznuje vyplaceni zaplacenych zaloh,ktere jsme pravidelne platili az do vystehovani .Na radu naseho pravniho zastoupeni jsme se vystehovali za prislibem vraceni penez oproti klicum.Toto se ukazalo jako jedno z dalsich nesmyslnych rad naseho pravnika,ktery jak se pozdeji ukazalo nestoji na nasi strane.Takovychto omylu se zacalo stavat cim dal tim vic vc.projednavani samotne predkupni smlouvy,ktera je podle§50a neplatna.Toto bude zrejmne duvod proc se stal tak banalni pripad komplikovanym pripadem.

Re: z manipulovany proces

Karel Dlouhý, 07.12.2008 20:34:50

Dobrý den,
nemůžete zde v této bezplatné poradně očekávat pomoc s konkrétním složitým případem.
Musíte si najít jiného právníka.

Zuzana Švestková, 07.12.2008 19:19:07

Dobrý den,
včera manžel prodal nepojízdné auto. Nový majitel se snažil na místě auto zprovoznit,což se mu nepodařilo, zaplatil dohodnutou částku a auto si na laně odtáhl. Dnes se ozval s tím, že se pustil do opravy vozidla a zjistil, že motor je nepoužitelný, jelikož jsou prý připečené pístní kroužky a motor nemá kompresi. Auto nám chce vrátit a požaduje po nás vrácení peněz. Má na toto právo? Děkuji.

odstopení od zprostředkovatelské smlouvy s RK

lukáš zoubek, 23.11.2008 19:04:26

Nenašel jsem Vaši e-adresu a tím pádem Vám nemohu zaslat znění smlouvy Zoubek

Re: odstopení od zprostředkovatelské smlouvy s RK

Karel Dlouhý, 23.11.2008 19:58:49

Posuzování smluv je nad rámec zodpovídání dotazů v této bezplatné poradně.
Můžete použít placené služby.

odstoupení od zprostředkovatelské smlouvy s RK

lukáš zoubek, 23.11.2008 18:57:26

Dobrý den mám stejný problém jako všichni co hloupě naletěli RK. Chci odstoupit od smlouvy ,která nebyla sepsána v kanceláři.RK si nasadila vlastní cenu než je ve smlouvě a neinformovala mě a to je jeden z bodů smlouvy.Mám šanci na "hladký"průběh co vyžadovat a jak formulovat odstoupení???Děkuji moc za rady a pomoc Zoubek Smlouvu Vám pošlu

Odstoupeni od kupni smlouvy, prodejce nekomunikuje

Jindřich Stehlík, 03.11.2008 11:06:03

Dobrý den, před 4 měsící jsem koupil osobni automobil s vadou motoru. Po teto dobe jsem vuz uvedl do provozu s tim, ze jej konecne prihlasim na DI ackoliv zakonna lhuta jiz probehla. Na evidencni kontrole bylo zjisteno, ze je zmenene identifikacni cislo VIN. V kupni smlouve mam jasne specifikovano, ze mam narok na odstoupeni od smlouvy pokud tiomto zpusobem dojde ke zjisteni nespravneho VIN. Vec je jinak neupotrebitelna.

Proto se ptam jak mam postupovat, i kdyz jsem vozidlo prihlasoval az po 4 mesicich a prodavajici nekomunikuje na odstoupeni od smlouvy, a kam bych mel popripade zajit ( PČR, pravnik....? ) Dekuji za odpoved.

Re: Odstoupeni od kupni smlouvy, prodejce nekomunikuje

Mgr. Oldřich Topka, 25.11.2008 11:51:34

Dobrý den, pokud nekomunikuje, pak se musíte obrátit na soud. Půjde o to, že budete požadovat vrácení peněz a Vy naopak předáte vozidlo. Před podáním žaloby mu adresujte návrh na mimosoudní vyřešení, pokud ho odmítne nebo nebude reagovat, žalobu podejte. Nevíte-li jak, kontaktujte advokáta.

Zruseni smlouvy

Romana B., 16.10.2008 20:33:49

Dobrý den,
v cervenci jsem podepsala exlusivni smlouvu s modelingovou agenturou na pet let a s tim i souvisejici dodatek k nafoceni booku. Musim zaplatit castku 5000kc za tuto objednavku. Chci se tedy zeptat zda jde o zruseni smlouvy a zruseni i objednavky booku?

Re: Zruseni smlouvy

Mgr. Lucie Jindrová, advokát, 17.10.2008 08:23:14

Dobrý den,
abych Vám mohla odpovědět, musela bych znát znění smlouvy.

Re: Zruseni smlouvy

Romana B., 17.10.2008 08:46:48

Vazena pani magistro, a pokud bych smlouvu oskenovala a poslala vam ji na e-mail, myslite ze by jste mi v teto veci mohla pomoci? Dekuju.

odstoupeni od kupni smlouvy automobilu

Bohumír Jirovský, 10.10.2008 14:07:22

Dobrý den, ja bych se chťěl zeptat jestli je možnost odstoupit od kupní smlouvy automobilu když jsem zistil skryté vady na koupeném automobilu, které nejsou uvedeny v kupní smlouvě. V kupní smlouvě je uvedono: Pří prohlídce vozidla nebyli zišťeny žadné jiné skutečnosti čí skryté vady než jsou uvedeny v nasledujicím odstavci.

Jiří Fidler, 10.10.2008 10:33:38

Dobrý den. Dne 6.9.2008 se můj děda nechal zlákat na "výhodný" nákup kuchyňského náčiní od společnosti BECK. Prodávající jak už to tak bývá mu prodal tři kusy mixerů a děda v doměnce, že bude platit jen jeden toto zboží koupil. Tři dny po nákupu byl odvezen do nemocnice ze které se vrátil po třech týdnech. Během této doby zjistil, že nebude platit jen jeden mixer ale tři. Dne 7.10.2008 jsme se proto vydali do sídla firmy zkusit se dohodnout o odstoupení od kupní smlouvy, kde nás s grácií vyprovodili. Je možné nějakým způsobem odstoupit od kupní smlouvy? Předem děkuji za odpověď.

Mgr. Lucie Jindrová, advokát, 17.10.2008 08:26:27

Dobrý den,
pokud předpokládám, že nákup byl uskutečněn někde mimo provozovnu prodávajícího, mohl odstoupit do 14 dnů od uzavření smlouvy. Pokud ještě zboží nedostal, tak do 1 měsíce od uzavření smlouvy.

Odstoupení od kupní smlouvy na RD

Anna Jankovičová, 01.10.2008 13:59:14

Dobrý den,v 01-08 jsem zakoupila nový RD ,dnes tu máme moc reklamací a začína se oběvovat i vlhkost na zdech.Před domem máme kousek zahrádky a výměřením jsme zjistili že chodníky a kousek parkoviště které mame ,je na obecním a část patří silnicím.Jak máme pokračovat,dá se odstoupit od smlouvy z důvodu nepravdivých informací?Všechny smlouvy se dělaly přes realitní kancelář.Přeji hezký den a budu se těšit na odpověď.Anna

Re: Odstoupení od kupní smlouvy na RD

Mgr. Oldřich Topka, 09.10.2008 12:35:03

Dobrý den, to zde nelze posoudit, musí se totiž zkontrolovat smlouvy. Navíc je nutné zjistit, jak jsou nastavené záruky a jestli ještě vůbec můžete uplatnit vady. Kontrolu smluv a návrh řešení tedy musíte zadat právníkovi, od kterého se pak můžete nechat zastoupit v případě soudního sporu.

Kateřina Jentkyová, 29.09.2008 11:21:25

Dobrý den,
před necelým měsícem jsem koupila ojeté auto za 23 000.Majitel psal v inzerátu a tvrdil,že auto nemá žádné vážné vady,pouze pár kosmetických vad,jinak že je v naprostém pořádku. S autem jsem nejezdila ani týden a jelikož se vybíjela baterka,dala jsem ho do servisu.Ale tam zjistili,že má hned několik vad,které se prokázaly hlavně v motoru.Oprava by stála cca 15 000.Momentálně je auto nepojízdné.Mám právo odstoupit od smlouvy? V kupní smlouvě se píše,že prodávající nezatajil žádné vady a kupující je řádně seznámen se stavem prodávané věci.Prodávající tvrdí,že on mi prodával auto v pořádku. Ale závady tam byly evidentně ještě před prodejem.
Prosím o radu
Děkuji Jentkyová

Re: odstoupení od kupní smlouvy

Mgr. Oldřich Topka, 09.10.2008 12:32:36

Dobrý den, přečtěte si odpověď na předchozí dotaz. Prodávající ručí za vady, které má vůz v době převzetí. To se však prokáže (nebo neprokáže) teprve znaleckým posudkem. Odstoupení od smlouvy je možné jen v případě, že je věc neupotřebitelná nebo se tvrzení prodávajícího o tom, že auto má určité vlastnosti nebo nemá vady, ukáže nepravdivým. U ojetých aut však prodávající neručí za vady zjevné a vzniklé opotřebením ani za ty, na které výslovně upozornil.

reklamace ojetého automobilu

martina svobodová, 26.09.2008 13:57:27

Dobrý den,
před měsícem jsem prodala automobil, který v den prodeje nevykazoval žádné vady, kupující si auto prohlédl.V kupní smlouvě bylo uvedeno, že byl kupující seznámen s technickým stavem vozidla, vozidlo si dostatečně prohlédl, vozidlo kupuje ve stavu, ve kterém se při podpisu smlouvy nachází, s vědomím, že se jedná o vozidlo ojeté, opotřebované úměrně stářím a počtu najetých kilometrů. Nyní za mnou nový majitel chodí, že mu přestal automobil startovat, že si tedy nechá opravit startér a tuto opravu chce uhradit po mně. Na požádání, aby mi předvedl, jak auto nestartuje,automobil nový majitel bez problémů 3x za sebou nastartoval. Podotýkám, že za mnou tímto automobilem dojíždí a požaduje vysvětlení k používání vozu. Má nový majitel právo požadovat náhradu za opravu, která v době prodeje evidentně nebyla? Děkuji za odpověď M. Svobodová

Re: reklamace ojetého automobilu

Mgr. Oldřich Topka, 09.10.2008 12:28:24

Dobrý den, nároky z vady prodané věci by měl pouze u vady, u níž by bylo prokázáno, že jde o vadu skrytou, která na věci byla již v době převzetí. U ojetých aut se to prokazuje poměrně obtížně, protože je ve hře i stáří a opotřebení automobilu. Závěr o tom, že jde o vadu, za kterou ručí prodávající, by tak mohl učinit teprve soudní znalec. Pokud by kupující měl v ruce posudek, který by skrytou vadu potvrdil, pak by mohl začít své nároky vymáhat. To by ostatně mohl již bez posudku na základě žaloby, pak se ale vystavuje riziku, že znalec ustanovený soudem by existenci v době prodeje nepotvrdí a spor tak prohraje.

odstoupení od zprostředkovatelské smlouvy

Petra Svobodová, 24.08.2008 19:43:32

Můžu odstoupit od zprost.smlouvy s RK na prodej do 14dnů od podpisu pokud je na dobu určitou?
Předem moc děkuji

Re: odstoupení od zprostředkovatelské smlouvy

Mgr. Lucie Jindrová, advokát, 25.08.2008 15:32:27

Dobrý den,
záleží čistě jen na obsahu smlouvy, zda-li to umožňuje.
Pokud by byla tato smlouva uzavřena mimo kancelář RK, možné to je.

Re: odstoupení od zprostředkovatelské smlouvy

Eva Němečková, 13.10.2008 22:40:11

Mám klientku, která se mnou podepsala exkluzivní zprostředkovatelskou smlouvu na dobu určitou na prodej nemovitosti.Podepsaly jsme smlouvu 14.6.2008 a smlouva ji končí 31.12.2008.Nemovitost nabízím k prodeji, inzeruji na několika realitních servrech, platím inzerci a není levná.Klientka mi sdělila dnes to je 13.10.2008, že dům nebude prodávat, že dům nechala přepsat na svoji dceru a že se se mnou vyrovná. Můžete mi poradit jak to mám udělat? Prodávající s kterou mám podepsanou exkluzivní smlouvu po mně chce abych jí já připravila výpověď z exkluzivní smlouvy na dobu určitou do 31.12.2008 a sdělila mi, že se se mnou finančně vypořádá.Mohli by jste mi poradit, jak mám výpověď z této exkluzivní smlouvy formulovat s vyčíslením všech nákladů, které jsem měla spojené s nabízením nemovitosti - inzerce,prohlídky nemovitosti s klienty, telefony a činnosti s nabízením spojené. Děkuji za zprávu Eva Němečková EVITAReality email:evitareality@email.cz t.č.605 470 210

Michal Jaroš, 08.08.2008 20:33:28

dobrý den, asi před rokem a půl jsem si koupil pc sestavu v "nejmenované" počítačové firmě..Počítač je stále v záruce, a asi dva týdny po koupi začaly problémy..od té doby byl pc v servisu již 3x a mám obavy že se vyskytne další problém po uplynutí záruky..kdyby se 4.závada vyskytla ještě před uplynutím záruky, mám právo odstoupit od kupní smlouvy?

Mgr. Oldřich Topka, 22.08.2008 16:26:02

Dobrý den, ano, po 4. různé vadě, která se vyskytne v záruční době, lze odstoupit od smlouvy a požadovat vrácení peněz.

Odstoupení od smlouvy

Michal Kuchař, 13.07.2008 03:39:50

Dobrý den!

Dne 20.6.2008 jsem zakoupil auto od soukromé osoby za 10000. Auto bylo v celkem dobrém stavu. Při převzetí vozidla jsem zaplatil 4000 a dalších 6000 jsem měl doplatit nasledující dny. Auto jezdilo dobře tak jsem mu dal dalších 4000 a chtěl auto přihlásit - jenže ve velkém techničáku nebylo zapsáno převedení vozidla od majitele od kterého jsem auto koupil. Takže nebylo možné ho přihlásit. Zbývající 2000 mu již nechci dát a požaduji aby mi vrátil 6000 a auto si vzal zpět z důvodu, že jsem malinko škrtnul blatníkem a taky jsem v tom chvíli jezdil takže taková kompenzace. On na to ale nechce přistoupit tak bych to chtěl vyřešit právní cestou. Dnes je 13.7.2008 chtěl bych odstoupit od smlouvy z důvodu toho že jeho jednáním mi vznikla situace která mi brání v přihlášení a užívání auta, je to možné za takové to situace?

Předem děkuji za radu.

Dozaz

Jan Sedláček, 17.06.2008 07:33:47

Dobrý den,obracím se ještě jednou s dotazem ohledně odstoupení od kupní smlouvy,viz moje včerejší dotazy.Písemné odstoupení poštou jsem mu poslal,ale na policii jsem docela narazil,protože mi bylo sděleno,že se nejedná o trestný čin,že je to jen moje doměnka,a to že se skrývá může být pouze náhoda.Je to prý jen občansko-právní spor a navrhli mi abych si najal detektiva,který mi ho pomůže dohledat anebo abych podal žalobu u patřičného soudu,ani nebyl se mnou udělan ani žádný zapis.Do registru vozidel prý možnost zasáhnout nemají,to prý může pouze soud,takže možná že už je motocykl prodán a není možná už co žádat zpět.Byl bych rád,kdybyste mi poradila jak mám postupovat dál.
Děkuji Jan Sedlaček

Ještě jeden dotaz

Jan Sedláček, 16.06.2008 10:08:19

Děkuji za velice rychlou odpověď. Dovolím si ještě jeden dotaz. Nepředpokládám že dotyčný dlužník bude na mé písemné odstoupení reagovat, takže jak bych měl dál postupovat, anebo to mi můžou sdělit na policii.

Ještě jednou děkuji.
S pozravem Jan Sedláček

Re: Ještě jeden dotaz

Mgr. Lucie Jindrová, advokát, 16.06.2008 10:19:25

Předně, odstoupení je jednostranný úkon, ale je třeba jej učinit, abyste měl důvod pro požadování věci zpět. Zašlete mu to doporučeně. Hned poté dojděte na policii a podejte trestní oznámení ústně do protokolu (nebo pošlete poštou) s tím, že se domníváte, že by se mohlo jednat o podvod. Pak uvidíte.
Můžete se také u soudu domáhat vydání věci podáním žaloby tomuto soudu.

Dotaz

Jan Sedláček, 16.06.2008 09:04:01

Dobrý den. Před necelými dvěma měsíci jsem v dobré víře prodal zájemci motocykl za 60000 kč a dohodli jsme splácení 12 x po 5000 Kč každý měsíc do 15tého. Vše mám ošetřeno písemnou kupní smlovou i prohlášením o uznání dluhu. Protože dlužník nezaplatil ani jednu splátku a na mou písemnou urgenci nereaguje, telefonní číslo, které mi dal případný kontakt zablkoval, a v místě trvalého bydliště, kde jsem se informoval se zdržuje ale nemá úplně nejlepší pověst, chtěl bych odstoupil od kupní smlouvy a vrácení věci. Prosím o radu jak bych měl postupovat a jak také zamezit, aby motocykl případně neprodal. Můžu se obrátit na policii? Děkuji Vám předem za radu.
Jan Sedláček

Re: Dotaz

Mgr. Lucie Jindrová, advokát, 16.06.2008 09:07:07

Dobrý den,
na policii se určitě obraťte. Zašlete mu písemné odstoupení od smlouvy a požadujte vrácení věci.

Reklamace zakoupeného motocyklu.

Lukáš Kadlec, 02.06.2008 18:30:52

Dobrý den.
12.5.2008 jsem zakoupil motocykl značky Kawasaki z roku 1997 vodou chlazený od prodávajícího, který jí přivezl z DE. Od 26.5.2008 je přihlášena na moje jméno. Po ujetí 200 Km za týden motocykl začal nepravidelně běžet a značně kouřit. A měl zhruba spotřebu 15 l na 100 km. Zjistil jsem, že nádržka na vodu je plná oleje, což znamená špatné vodní čerpadlo, nebo prasklá hlava válce. Volal jsem prodávajícímu a ten o skryté vadě nechce ani slyšet. Po několika minutovém dohadování jsme se domluvili, že nechám zjistit co s tím je a potom se budeme dohadovat dále. Jsme od sebe vzdáleni cca 250 km.
Myslím si, že jde o skrytou vadu, kterou jsem nemohl zjistit při koupi a proto bych chtěl náhradu za způsobené obtíže a za opravu. Můžete mi prosím poradit, zda mám na kompenzaci vůbec nárok, a jak mám popřípadě postupovat?
Děkuji za brzkou odpověd, s pozdravem,

Lukáš Kadlec

Re: Reklamace zakoupeného motocyklu.

Mgr. Oldřich Topka, 13.06.2008 13:01:39

Dobrý den, skrytou vadu prokážete za pomoci znalce. Pokud ze znaleckého posudku vyplyne, že vada existovala v době převzetí věci, pak jisté nároky mít budete. Pokud však půjde o vadu z opotřebení nebo o vadu, která nastala až po převzetí věci, pak Vám žádné zvláštní kompenzace náležet nebudou.

odstoupení od koupě automibilu

Ondřej Bambula, 29.05.2008 09:35:16

Dobrý den!
Chtěl bych se zeptat, jestli má kupující nárok na odstoupení od smlouvy, v případě, že v průběhu koupě byla kupující seznámena se všemi vadami auta (nebyla sepsána písemná smlouva, pouze potvrzení o zaplacení dohodnuté sumy peněz, ale u prodeje byl přítomen servisman a auto posoudil) a nyní chce kupující auto vrátit a požaduje vrácení peněz. Stížnost ze strany kupující: kape olej a musela vyměnit brzdové destičky, toto ale odpovídá stáří vozidla (r.v 1989). To vše požaduje po dohodnutém přepsání vozidla a chce, abych si vůz vyzvedl a odvezl si ho bez pojištění a povinného ručení(to zaniklo přepisem)
Má na odstoupení kupující nárok??
Předem děkuji za odpověď
Ondřej Bambula

Re: odstoupení od koupě automibilu

Mgr. Lucie Jindrová, advokát, 03.06.2008 14:36:29

Dobrý den,
na Vašem místě bych po dotyčné požadovala znalecký posudek ohledně této závady. Ten by tak mohl říci, že tato závada odpovídá stáří vozu. V takovém případě zde podmínky pro odstoupení od smlouvy nejsou.

reklamace, odstoupeni od smlouvy

Milena Stískalová, 26.05.2008 10:45:40

Dobrý den,na internetu pomocí WWW.AUKRO.CZ jsem zakoupila mobilni telefon(cena vč. dopravy 4876Kč)V aukci bylo uvedeno,ze telefon je novy,nepouzity a pouze vybaleny na ofoceni fotek k vystaveni na aukru.Na telefon poskytl 14 dnu zaruku na odzkouseni a pripadne vraceni penez.Po par dnech mi byl telefon dorucen,ale nezabaleny,pouze v orig.krabicce,ktera byla provlhla.Po rozbaleni me cekalo zjisteni,ze telefon novy byt nemuze,protoze vzadu byl znacne osoupany castym pokladanim a poskrabany.Tlacitka jsou zcasti zkorodovana,no a hlavni problem je velky flek uvnitr displeje,ktery vypada jako vzduchova bublina.Prodejci jsem okamzite psala.Ten se nejprve vymlouval,ze za to muze posta,coz si nemyslim kdyz nebyl balicek radne zabalen a pozdeji me zacal obvinovat,ze jsem si tyto vady zpusobila sama,coz je nemozne.Reklamaci odmita,pry se vztahuje jen na funkcnost ne na vzhled,ale takove podminky uvedene nemel.Proto se na vas obracim s prosbou co mam delat a jak dostat sve penize zpet.Dekuji

Odstoupení od Kupní smlouvy

Daniela Procházková, 23.05.2008 20:59:33

Dobrý den, v srpnu loňského roku jsem si zakoupila filtrační zařízení od jedné firmy. Filtr jsem zaplatila úvěrem, který stále splácím. Filtrační zařízení mi ale doposud nebylo nainstalováno. Mám v tomto případě nárok na odstoupení od smlouvy a vrácení peněz? Pokud ano, jak mám postupovat? Předem moc děkuji za radu.

Odstoupeni od smlouvy do 14 dnu

Jitka Kudrnovska, 06.05.2008 10:21:38

Moje matka si vzala pujcku 15000 dne 28/4/08. Vzhledem k tomu, ze je duchodkyne a nekolik dalsich pujcek jiz splaci, nebude mit na jeji splaceni. Slysela jsem, ze do 14 dnu lze odstoupit od smlouvy bez udani duvodu. Pujcka je na 15000 + 7656 poplatek za pujcku. 1.splatka jiz byla splacena pri prevzeti penez (1900 Kc, dostala o to mene). Muzeme od smlouvy odstoupit (je to do 14 dnu), vratit vsechny penize, ktere matka dostala (a tak neprijit o 7656 Kc za poplatek)? Dekuji

Re: Odstoupeni od smlouvy do 14 dnu

Mgr. Lucie Jindrová, advokát, 06.05.2008 11:08:38

Dobrý den,
to, co jste uvedla, není tak docela pravda. Odstoupit může pouze pokud to umožňuje smlouva a za podmínek tam uvedených.

Odstoupení od kupní smlouvy!

Martina Velebilová, 28.03.2008 11:20:27

Dobrý den, prosím o radu, podle jakého Zákona a paragrafu mohu odstoupit od kupní smlouvy? Děkuji za odpověď. M. Velebilová

Re: Odstoupení od kupní smlouvy!

Mgr. Lucie Jindrová, advokát, 06.05.2008 11:07:25

Dobrý den,
možnost odstoupit od kupní smlouvy musí být obsažena buď ve smlouvě nebo to lze pouze z nějakého zákonného důvodu. Jde-li o kupní smlouvu uzavřenou podle občanského zákoníku, tak je to možné např. dle § 597 obč.z.

Odstoupeni od smlouvy

Monika Valkova, 25.03.2008 10:30:36

Dobry den, mela bych dotaz ohledne odstoupeni od smlouvy. Na nasi svatbu jsem si objednala kapelu, ktera mi zaslala smlouvu. V teto smlouve je uvedeno, ze pokud ji zrusim musim zaplatit odstupne ve vysi 100% smluveneho honorare. Muze tak vysoke odstupne kapela pozadovat? Svatba ma byt za 6 mesicu a tak nikdo nevi, co se za pul roku muze stat a tak mam docela strach smlouvu podepsat.
Predem moc dekuji za odpoved a prosim o jeji zaslani na email.

Re: Odstoupeni od smlouvy

Mgr. Lucie Jindrová, advokát, 25.03.2008 10:47:48

Dobrý den,
takto vysoká smluvní pokuta může být považována za rozpor s dobrými mravy. O tom ale může rozhodnout pouze soud.
Doporučuji nechat smlouvu zkontrolovat právníkem.

Re: Odstoupeni od smlouvy

Petr Krejsa, 24.08.2008 19:10:45

Během devíti dnů jel náš Peugeot Boxer 3x na podvalníku. Zakoupili jsme ho na leasing v červnu 2007 a nyní ho chceme vrátit. Běžně jezdí za 12 měsíců minimálně 1x měsíčně na podvále a vícenáklady s tímto jsou již pro firmu neúnosné. Je z toho cesty ven? Nebylo by nejlepší přestat platit leasing a dělat že nemáme peníze? Nebo požadovat po prodejci ušlý zisk?

reklamacia automobilu

Sandra Kovalska, 19.03.2008 13:50:07

Dobrý deň, stala sa nam takato vec. V septembri r. 2007 sme si v autobazare zakupili ojazdeny automobil. Automobil nam fungoval zhruba do konca novembra toho isteho roku.Zadrel sa nam motor.Bola to skryta vada o ktorej sme netusili.Volali sme do autobazaru a tam nam povedali, ze si to mame riesit s predchadzajucim majitelom. Ten nam odpovedal,ze on s tym nema nic,ze to ma s nami riesit autobazar.V autobazare nam kazali aby sme im poslali reklamacny list spolu s vyjadrenim servisu co sa stalo s automobilom. Samozrejme ze sme to okamzite im poslali.Ked sme im znovu volali ze preco sa nam neozivaju,tak nam povedali,ze ak mame nejakeho dobreho pravnika,ze si to mame s nim vyriesit ako dalej postupovat.Uz sme z toho zufalí, pretoze automobil musime nadalej splacat a auto nam stoji v garazi.Nevieme co dalej. Uz rozmyslame ze nech nam to auto zoberie exekutor,ked nam v autobazare nechcu pomoct a na pravnika zial nemame.Da sa v takomto pripade ostupit od zmluvy alebo ako to mame riesit?dakujem

Re: reklamacia automobilu

Mgr. Oldřich Topka, 19.03.2008 14:36:00

Dobrý den, prodávající nekomunikuje, tudíž Vám nezbude nic jiného než celou věc řešit u soudu. Radu s reklamačním řízením Vám poskytne také regionální poradna Sdružení obrany spotřebitelů. V případě, že spor vyhrajete, uhradí Vám veškeré náklady na soud a právníka protistrana.

Prodej automobilu - odstoupeni od smlouvy

Petra Stolfova, 18.03.2008 22:28:56

Dobry den,
Prosim o radu ve veci odstoupeni od smlouvy - koupe automobilu.
Uzavrela jsem kupni smlouvu o prodeji automobilu. Novy majitel nyni (po jednom tydnu) pozaduje odstoupeni od smlouvy. Dle autorizovaneho servisu bylo na automobilu + v TP uvedeno chybne vyrobni cislo a automobil byl dle jejich zaznamu vyroben o dva roky drive nez uvadi TP.
Rok vyroby dle TP je 2005, data souhlasi v TP a v registru vozidel. Nicmene autorizovanemu servisu se udajne toto nepodarilo overit a automobilu prislusi zcela jina vyrobni znacka, s rokem vyroby 2003.

Kupujici nyni pozaduje odstoupeni od smlouvy a jako duvod uvadi chybny rok vyroby uveden ve smlouve.
Pokud odstoupim od teto smlouvy, mohu nasledne i ja odstoupit od smlouvy, kterou jsem uzavrela s predchozim majitelem pred dvema lety? Mohu odstoupit ze stejneho duvodu? Je zde nejake casove omezeni?

Predem dekuji za jakoukoliv radu.

Petra Stolfova

Re: Prodej automobilu - odstoupeni od smlouvy

Mgr. Oldřich Topka, 19.03.2008 14:40:52

Dobrý den, jestliže se projevil takový rozpor s kupní smlouvou, tak by zde jistá možnost odstoupení od smlouvy byla. Doporučuji, aby jste se obrátila na soudního znalce v oboru silničních vozidel a celou věc s ním projednala. Odstoupení od smlouvy na Vaší straně ve vztahu k prodávajícímu, který prodal auto Vám, však již mnoho šancí mít nebude. Doba pro uplatnění nároku z odpovědnosti již uplynula. Eventuálně by bylo možné zvážit žalobu, ale to Vám musí posoudit právník, kterému předložíte smluvní dokumentaci ke koupi vozidla a seznámíte ho se všemi podrobnostmi.

Odstoupení od smlouvy

Miroslav Havel, 18.03.2008 12:47:36

Dobrý den,
v říjnu 2007 jsem zakoupil PC sestavu (PC, klávesnici, myš a kabely). Vyskytly se již tzto závady:
- vadná klávesnice (byla provedena výměna)
- nejde instalovat SW (opraveno, podle ústního sdělení vyměněna základní deska a grafická karta)
- současně 3 vady připojení sluchátek, zápis na Flash disk a výpadky zobrazení
- znovu výpadek zobrazení
Mám nárok na odstoupení od kupní smlouvy?

Re: Odstoupení od smlouvy

Mgr. Oldřich Topka, 19.03.2008 14:45:56

Dobrý den, jestliže se vyskytnou 4 různé vady, pak máte nárok na odstoupení od smlouvy. Záleží na tom, jak vůči Vám bude postupovat prodávající, hlavně jestli Vaše odstoupení od smlouvy bude akceptovat nebo ne.

hodnota při odstoupení od kupní smlouvy

Lenka Skalická, 18.03.2008 09:58:42

Dobrý den,
chci Vás poprosit o radu kolik peněz můžu požadovat po prodejci, kterému vypovím kupní smlouvu pro nedodržení reklamačních podmínek? Reklamace trvá již 3.měsíce a nic se neděje. Předmět je 2 roky starý, k reklamaci byla předložena jen jeho část, která zajišťuje funkčnost celého zařízení, bylo tak učiněno 1 měsíc před skončením záruční doby. Při pořízení byla hodnota 55tis., jak je to s vrácením peněz?
Děkuji, hezký den.
Skalická

Re: hodnota při odstoupení od kupní smlouvy

Mgr. Oldřich Topka, 19.03.2008 14:50:48

Dobrý den, jestliže skutečně odstoupíte od smlouvy oprávněně, pak by Vám měla být vrácena celá kupní cena. Když bude prodávající dělat potíže, budete muset podat žalobu.

reklamace

Lenka Skalická, 17.03.2008 12:45:14

Dobrý den,obracím se na Vás ohledně nevyřízené reklamace. Od samého počátku co jsme koupili věc, jedná se o medomet,máme s dodavatelem problémy. Je naprosto nespolehlivý. Před ukončením záruční doby v prosinci 2007 jsme reklamovali výrobci řídící jednotku medometu, protože nefungovala, tak jak má.K reklamaci se vyjádřil, že nejde o nic závažného, že se zařízení přeprogramuje a do konce ledna jej mám zpět.Ale nestalo se tak. Od té doby se ani neozval, aby dal vědět co se děje a potom co jsme volali my, tak odvětil, že to hned obratem vyřídí a zavolá.Je to 14dní a opět se ani neozval.Napsala jsem mu e-mail, že když není tuto záležitost schopný řešit, tak odstupuji od kupní smlouvy, medomet mu vrátím a budu požadovat finanční náhradu. Tato situace s řídící jednotkou je opakovaná a víckrát ji nechci absolvovat. Můžete mi prosím poradit jak postupovat, aby odstoupení od smlouvy dopadlo a jak mám vypočítat kolik po něm mohu požadovat peněz, aby to nebylo v rozporu se zákonem? Děkuji Skalická

Re: reklamace

Mgr. Oldřich Topka, 19.03.2008 14:54:19

Dobrý den, pokud nedojde k vyřízení reklamace do 30 dnů má kupující nárok na výměnu věci nebo odstoupení od smlouvy. Pokud jde o vrácení kupní ceny, tak si přečtěte odpověď na svůj dotaz (který jste zcela zbytečně vložila znovu do této diskuze).

Luboš Posledník, 12.03.2008 15:57:11

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat. jestli je možné odstoupit od kupní smlouvy na koupi domu, pokud stav a konstrukce domu neodpovídá tomu, co bylo nabízeno. Bylo nám řečeno, že dům je celý zděný z cihel.Při ůpravách, které jsme začali před nastěhováním jsme ale zjistili, že jedna třetina domu je roubená a navíc napadená dřevokazným hmyzem.
V posudku, který jsme si nechali vyhotovit k žádosti o úvěr bylo napsáno,že obvodové zdivo je z cihel o šíři 45cm a dům je možné obývat bez větších úprav.
Dům byl kupován prostřednicvím realitní kanceláře.
Posudek byl vyhotoven znalcem, kterého mi určila banka.
Bohužel už došlo k převodu peněz bývalému majiteli, zapsání mě a mé manželky do katastru nemovitostí.
Na dům má banka zástavní právo a tváří se, jako by se jich to netýkalo.
Podle posudku, který je z července 2007 a který jsme náhodou našli při vyklízení domu je dům opravdu z části roubený a dle mého soudu i dost nadhodnocený.
Za radu předem děkuji.
Posledník

Mgr. Lucie Jindrová, advokát, 12.03.2008 16:03:20

Dobrý den,
ano, tento případ by mohl být důvodem k odstoupení. Nicméně je to poměrně komplikovaná záležitost, takže doporučuji navštívit i se smlouvu advokáta a s ním se poradit.

Luboš Posledník, 12.03.2008 16:07:26

Ještě jednou děkuji za odpověď.

Přeji hezký zbytek dne.
Posledník

Jana Novotná, 17.02.2008 22:31:20

Dobrý den. Chci odstoupit od kupní smlouvy - prodej automobilu. Musí mi kupující vrátit auto přesně v takovém stavu v jakém bylo v den prodeje? Odstupuji z důvodu neplacení kupujícím.

Mgr. Oldřich Topka, 18.02.2008 07:36:53

Dobrý den, měl by Vám ho vrátit, ovšem s ohledem na běžné opotřebení za dobu, co auto užíval. To znamená, všechna taková opotřebení, k nimž dochází provozem vozidla na komunikacích. Tím trpí karoserie (zj. vrchní vrstvy), podvozek, pneu, motor atd. Jestliže budete v budoucnu uplatňovat nějakou "vadu", kterou auto před vrácením nemělo, bude nutné rozlišit, co ještě je běžným opotřebením a co již vadou, za kterou by kupující byl odpovědný.

Jana Novotná, 18.02.2008 19:21:49

Dobrý den. A když třeba bude rozbirá spojka a takové věci a takové závažnější věci. Před prodejem auta bylo v servisu a prošlo technickou kontrolou. Lze tedy před vrácením auta žádat znovu prohlídku u toho samého servisu, aby zjistil jestli nebylo auto vážně poškozeno? Mohl by mi totiž vrátit auto ve špatném stavu. Lze to po něm požadovat písemně? Ted jsem mu poslala výzvu ke splnění povinností z kupní smlouvy a poté mu zašlu odstoupení od kupní smlouvy z důvodu prodlení dlužníka. Lze to tam nějak formulovat? Díky

Právo

Právník.cz na Facebooku

Uživatel/klient

Login:
Heslo:

- Registrace

Rejstříky

Katalog stránek

+ přidat odkaz

Provizní systém

Provozovatel těchto stránek - obchodní společnost WEDOS a.s. nabízí nástroj, který Vám umožní vydělávat za reklamu a zprostředkování objednávek zboží a služeb této společnosti.

BONUS 100,- Kč již za aktivaci provizního systému

provizní systém »